JÁTÉKRA FEL!

Orosz Zsuzsanna: Mit hozott a kishajó?

A játék neve, címe: Mit hozott a kishajó?

A játék pedagógiai célja: A gyümölcsök nevének gyakorlása, megtanulása. Egész mondattal való felelés gyakorlása. A gondolkodás, értelem, beszédfejlesztés, gyorsaság fejlesztése.

A játék jellege: Ismerkedős

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a figyelmet, hogy a plüss játékért nyúláskor vigyázzunk egymásra.

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,

Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: Gyümölcsös plüss játékok, asztal, takaró, igazi gyümölcs

Technikai igény: Nincs

Az előkészítés feladatai: A szükséges játékok kiválogatása még meglepetés nekik, hogy mit fogunk játszani.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Odakészítem az asztalra a kellékeket, és letakarom, hogy ne vonja el a figyelmüket.

A játék megnyitása, nyitánya: Nagyon örülök, hogy ismét ismét együtt játszhatunk. A takaró alatt vannak a játékok, amelyekre most szükségünk lesz. Az asztal két oldaláról fogunk játszani.

A játék menete, játékszabályok: A mai játékunk neve: Mit hozott a kishajó? Egyenként veszem ki a takaró alól a plüss gyümölcsöket, és közösen megnevezzük azokat. Mit hozott a kishajó? -A kishajó almát hozott. Mit hozott a kishajó? -A kishajó epret hozott. Kerettörténet: A piacra nagyon sok finom gyümölcs érkezet hajóval a tengeren tulról. Ebben a covidos időszakban sokat kell enni belőlük, hogy erősítsük az immunrendszerünket, hogy ne legyünk betegek. Játékszabályok: Én mondom –Mit hozott a kishajó? A kishajó almát hozott. Meg kell keresni, és elsőnek kivenni, és megismételni, hogy a kis hajó almát hozott. Aki téveszt, és másik gyümölcsöt vesz ki, az a sajátjából betesz egy plüss játékot az asztalra. Fontos szabály, hogy amikor nyúlunk az asztalon levő játékért vigyázzunk egymásra.

A játék lezárása: A játéknak akkor lesz vége, ha minden játék elfogyik az asztalról. A végén megnézzük, ki visz haza több gyümölcsöt, megszámoljuk. A legvégén lesz meglepetés is.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem xy gyereket, hogy tévesztés nélkül tudta a gyümölcsök nevét, betartotta a szabályokat. A játék alatt jól éreztük magunkat, sokat nevettünk, játék közben tanultunk. Jutalmul igazi gyümölcsöt fogyaszttottunk el, közösen.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nemcsak gyümölcs neveket gyakorolhatunk, hanem állatok nevét és azoknak a hangjukat. Mit hozhat még a kishajó? -ovodai jeleket, állatokat, zöldségeket, évszakoknak megfelelő ruhákat, stb

A játékvezető speciális feladatai: Megkérdezem hogy értehető a feladat, ha nem elmondom mégegyszer. Figyelek a fokozatosság elvére. Először csak egy szabályt, és fokozatosan a többit.

Egyéb/megjegyzés: Új volt ez a játék, de nagyon tetszett. Az érdeklődés, a motiválás végig meg volt. Biztosan sokszor fogjuk még játszani, a különböző továbbfejlesztett variációkat is.

A játékot lejegyezte: Orosz Zsuzsanna