JÁTÉKRA FEL!

Wiszkok Adrienn: „Helycsere”- Keress új helyet magadnak, ha igaz rád, amit mondok…

  1. A játék neve, címe: „Helycsere”- Keress új helyet magadnak, ha igaz rád, amit mondok…
  2. A játék pedagógiai célja: A különböző életkorú gyermekek együtt játszása során a közös élmény megélésével a közösségi nevelés erősítése. Önismeret és a figyelem fejlesztése illetve a játék öröme.
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A gurulós lábú játéktároló polcok elfordítása a nagyobb, szabadabb tér kialakításához illetve a szőnyegen lévő ládák, kosarak elpakolása.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: -5,5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Párnák,melyekre a gyermekek ülnek és Bubu ,a csoport kabalafigurája (kis vakond).
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: A mozgatható bútorok szükség szerinti elfordítása, tároló kosarak elpakolása, (biztonság és helynövelés érdekében), párnák előkészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekek szívesen segítenek a pakolásban, így bevonhatók. Sok esetben már az előkészületek is felkeltik érdeklődésüket, így motiváló hatása is van a közös előkészületnek.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A kerettörténet bemutatása. Képzeljétek. hogy Bubu (a kisvakond) nagyon kíváncsi, hogy mi az amit nagyon szerettek vagy amit otthon szoktatok csinálni és még sok-sok mindenre, ami veletek kapcsolatos… Ezért kitaláltunk egy jó kis játékot Nektek! 
  17. A játék menete, játékszabályok: Először is alakítunk egy szép nagy kört, ahová elhelyezzük a párnáinkat és mindenki lecsücsül egy párnára. Bubu megsúgja nekem amire kíváncsi, én pedig hangosan elmondom nektek. Akire igaz az, amit mondok feláll és új helyet keres magának. Az a fontos, hogy ne ugyanarra a párnára ülj vissza, hanem mindig új helyet keress magadnak! Akire nem igaz, amit mondok, az a helyén marad! Játsszunk egy próbajátékot! (Ha a próbajáték során úgy látom, hogy nem mindenki értette meg a játék szabályát, újra elmondom.) Példák az elhangzott állításokra: „Keressen új helyet magának, aki szereti a tökfőzeléket!” „Keressen új helyet magának, aki szereti a csokitortát!” „Keressen új helyet magának, aki szokott segíteni az anyukájának a házimunkában!” „Keressen új helyet magának, akinek elalvás előtt olvas mesét az anyukája vagy az apukája!” „Keressen új helyet magának, akin van valamilyen ruhadarab ami csíkos!” STB.
  18. A játék lezárása: Bubu már annyi mindent megtudott rólatok, hogy most megy és fel is írja magának a mindentudó noteszébe, nehogy elfelejtsen valamit!
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Nagyon figyelmesek és ügyesek voltatok! Örülök, hogy ilyen jól szórakoztatok! Ha tetszett a játék, máskor is játszhatjuk!
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nehezíthető azzal, hogy figyelni kell, hogy egymás után kétszer ne üljünk ugyanaz mellé vagy fiú lány mellé üljön (ha a nemek azonos arányban vannak)
  21. A játékvezető speciális feladatai: Minél változatosabb, érdekesebb esetenként vicces állításokkal az érdeklődést fenntartani.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Wiszkok Adrienn