JÁTÉKRA FEL!

Vörös Szilvia: Békák a tóban!

  1. A játék neve, címe: Békák a tóban!
  2. A játék pedagógiai célja: Motoros koordináció és figyelem fejlesztés
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A gyerekek figyeljenek egymásra, amikor békaugrásban haladnak és amikor elfoglalják a tavi rózsát.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Kötél vagy szőnyeg a tóhoz, résztvevők számának megfelelő karika a tavi rózsáknak, kereplő vagy bármilyen hangot adó eszköz a gólyát jelképezve.
  12. Technikai igény: Nincs technikai igénye.
  13. Az előkészítés feladatai: Berendezni a helyszínt; a kötélből tó, a kötélen belül a karikákból tavi rózsa készítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Karikák lerakásának segítése a körön belül.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kerettörténet elmesélése: Mi most egy tóparton vagyunk; ez itt a tó, nagyon mély a vize és benne vannak a tavi rózsák, ti lesztek a kis békák, utánozni kell őket a körön kívül, de jön a gólya, aki nagyon éhes és szeretne békákat enni, ezért amikor meghalljátok, hogy jön a gólya, ez a kereplő hangja – ezt be is mutatom, akkor egy tavirózsára kell ugrani, ott nem tud megenni senkit a gólya, mert nem tud a mély vízbe belépni. Így megmenekülhettek a gólyától. Ekkor elmondjuk a mondókát – Bújj be béka a bokorba, erre lépdel most a gólya, ha rád talál hosszú csőre nem mégy többet esküvőre. – addig a gólya éhesen tovább áll és újra ugrálhatnak a parton a kis békák.
  17. A játék menete, játékszabályok: Látunk egy tavat, benne tavi rózsák vannak. A gyerekek a békák és a tó körül mozgásukat utánozva haladnak. Amikor megérkezik a gólya -ez a kereplő hangja – mindenki egy tavi rózsára ugrik a tóba -ezek a karikák. Itt nem érheti el őket a gólya, mert mély a víz. Ha a gólya távozott, újra kijöhetnek a tóból ugrálni.
  18. A játék lezárása: A résztvevők érdeklődésétől és terhelhetőségétől függően zárom le.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Pozitív értékeléssel végződik…kiemelve ki miben volt ügyes, aztán megbeszéltük kinek mi tetszett a játékban.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 1. A játékot kiesősen is lehet játszani, a tavi rózsák számának csökkentésével, ilyenkor adott a lezárás. 2. A játékot kiesős fogójátékkal kombinálni. 3. Mondóka tanulására is alkalmas.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A szabályok pontos, életkornak megfelelő ismertetése, a játékosok biztonságának folyamatos figyelése, esetleg a játék bemutatása, vagy bemutattatása.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekek nagyon kedvelték a játékot, a középsős korcsoporttal már kiesős formában is ki kellett próbálni.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Vörös Szilvia