JÁTÉKRA FEL!

Vinczéné Molnár Tímea: Játékfűzés- Csiga Panni, Takarós névtanuló, Plüss dobáló, Hová bújt Csiga Panni

A játék neve, címe: Játékfűzés- Csiga Panni, Takarós névtanuló, Plüss dobáló, Hová bújt Csiga Panni

A játék pedagógiai célja: Egymás megismerése, egymás elfogadása, együttműködés, közös élmény

A játék jellege: ismerkedos

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Csoportszoba elrendezése elegendő hely elérése érdekében.

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,

Résztvevők életkora: 5+

Játékidő: 15+

Helyszín: belter

Helyigény: kor

Eszközigény: Csiga plüss, takaró, plüssök, kosár, térválasztó szalag

Az előkészítés feladatai: A játékokhoz szükséges eszközök előkészítése, teremrendezés megfelelő hely biztosítása (baleset mentesítése).

Az előkészítéshez szükséges idő:0-5

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Csoportszoba játékai közül egy kosárba gyűjtjük a plüssöket, székek elpakolásában a nagyobbak segíthetnek, illetve a szőnyeg elhelyezésében.

A játék megnyitása, nyitánya: Szeretnék nektek egy történetet elmesélni, hogy mindenki jól hallhassa, gyertek, üljünk le ide a szőnyegre. Képzeljétek el gyerekek ma reggel felénk nagyon esett az eső. Mikor elindultam hozzátok az óvodába nagyon meglepődtem, mert a kaput kinyitottam és megláttam egy kis csigát, aki egyedül ott üldögélt a fűbe. Szomorúnak látszódott így lehajoltam hozzá és megkérdeztem tőle, hogy hogy hívják és, hogy segíthetek e neki. A kis csiga illedelmesen bemutatkozott nekem Csiga Panninak hívták, és elmondta, hogy a barátai elindultak hazafelé, mert hamarosan előbújik a napocska, ami hamar felszárítja az esőcseppeket és nem tudnak hazamenni. Mivel ő még kis csiga így lemaradt a barátaitól, mert ők nagyobbak és gyorsabban haladtak. Hogy ne szomorkodjon egyedül a fűben és megvédjem a napocskától, felajánlottam neki, hogy elhozom hozzátok a hűvös csoportszobába, ahol megismerkedhet és játszhat veletek.

A játék menete, játékszabályok:1.játék: Csiga Panni- az első játékunkban köszönünk Csiga Panninak, majd bemutatkozunk neki. Helyezkedjünk el egy körbe ülve a szőnyegen. Először én köszönök a kis csigának(szervusz Csiga Panni), majd én is elárulom a nevemet (engem Timinek hívnak), majd a mellettem ülőnek továbbadom. Így körbe haladva mindenki köszönhet és bemutatkozhat a kis csigának, majd a legvégén újra az én ölembe fog ülni a kis csiga. 2.játék: Takarós névtanuló- Mindenki ismer mindenkit! Egy hatalmas takarót hoztam nektek, ami mögött mindkét oldalt elbújhattok. Számoljuk meg hány kisgyerek áll a szőnyegen! 6 kisgyerek meg Csiga Panni. Az egyik oldalt 4-en a másik oldalt 3-an fogtok ülni. (két csoportra osztom őket) A játékunk az lesz, hogy mindkét oldalt kiválasztotok valakit, aki a takaróhoz közel guggol addig, míg a takaró fent van. Ha elszámolok 3-ig, leengedjük a másik óvó nénivel a takarót és gyorsan ki kell mondanod a szembe guggoló nevét. Aki előbb kimondta a másik nevét, ő győz és a másik játékos átül az ő oldalukra, onnan folytatja tovább a játékot. Figyeljetek, mert lesz olyan, amikor Csiga Panni fog közel guggolni a takaróhoz. 3.játék: Plüss dobáló A szőnyeget gyorsan szalaggal kettéválasztom. Együtt összegyűjtöttük a csoportszoba plüsseit, amivel most játszani fogunk. Most Csiga Panni a plüssökkel fog repülni. A játékuk lényege az lesz, hogy két csapatot választunk, akik a plüssöket fogja átdobálni a másik térfélre, látjátok a szalagot, amit az előbb letettem a szőnyegre ez lesz a térválasztó. Nagyon figyeljetek, mert egyszerre csak 1 plüsst foghatsz meg és dobhatsz át a másik oldalra. A plüssök között Csiga Panni is ott lesz, az az ügyes csapat, akinek nincs a térfelén Csiga Panni. A játékot tapssal fogom indítani és lezárni is. Amikor másodszorra tapsolok, együtt megnézzük melyik csapatnál maradt Csiga Panni. És kihirdetem a győztes csapatot. Gyorsan válasszuk ki , hogy ki lesz az egyik meg a másik csapat tagja és indulhat is a játék. 4.játék: Hová bújt Csiga Panni Üljünk le egy körbe. Most Csiga Panni valakinél el fog bújni.A körben ülő gyerekek között ki fogok választani egy kisgyereket,aki kimegy a mosdóba addig, míg elbújik Csiga Panni. Csak akkor tud bejönni és visszaülni a helyére, ha szólunk neki. Például bejöhetsz Ádám, találd ki, hol van a mi kis csigánk. Hogy könnyebben elbújjon hoztam egy takarót, amivel mindenkinek le tudom takarni a lábát, hiszen a kis csigánk a lábunk között fog elrejtőzni. Bárkinél elbújhat, aki szeretné, a többiek jól megfigyelik azt a kisgyerekeket, akinél a kis csiga van, mert ha visszajött az a játékos,aki kiment neki segíteni fogunk megtalálni Csiga Pannit, azzal, hogy jellemzőket, tulajdonságokat mondunk arról a kisgyerekről, akinél éppen a csiga lapul. Ha rájött, hogy kinél bújt el Csiga Panni, ki kell mondania annak a kisgyereknek a nevét, ha ott van, akkor a többiek megtapsolhatják, hogy ügyesen kitalálta. Akinél a Csiga Panni volt, ő fog kimenni legközelebb míg elbújtatjuk a kis csigát.

A játék lezárása: Biztos vagyok benne, hogy egy nagyon jót játszottunk együtt és Csiga Pannit is felvidítottuk.De most már el kell tőle köszönnünk, aki szeretné meg is simogathatja mielőtt visszabújna a táskámban.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játékok között is sokat dicsértem szóban, egy simogatással, egy mosollyal a gyerekeket. Amikor az udvarra kimentünk lehetőséget biztosítottam, hogy még játszhattak Csiga Pannival.

A játékvezető speciális feladatai: A csoportszoba elrendezésénél figyelek, hogy biztonságossá tegyem a baleset elkerülése érdekében. Valamelyik játékban én is résztvevő vagyok, de valamelyikben csak irányító szerepet töltök be. Szabályok megfelelő ismertetése.

Egyéb/megjegyzés: Emailben még küldök további képeket a játékokról.

A játékot lejegyezte: Vinczéné Molnár Tímea