JÁTÉKRA FEL!

Véghné Molnár Rozália: Százlábú öltöztetős

  1. A játék neve, címe: Százlábú öltöztetős
  2. A játék pedagógiai célja: A játékosok kényszer nélkül örömmel ,egymást segítve érjék el,hogy mindenkinek sikerüljön továbbadni a karikát a kezek elengedése nélkül.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a játékosok figyelmét,hogy el ne rántsák egymást,mikor átadják egymásnak a karikát kézfogás elengedése nélkül.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: 2 db tornakarika
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Olyan helyszínt választok az udvaron,ahol kört tudunk alakítani és nem zavarnak minket más játékkal. Ha a tornateremben játszunk ,szintén nincs más eszköz,csak 2 db tornakarika és szabad hely max. 15 fő köralakításához.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Hívjátok ide pajtásaitokat egy érdekes játékra és hozzatok 2db tornakarikát !
  16. A játék megnyitása, nyitánya: "-Gyertek ,álljunk körbe és fogjuk meg egymás kezét !" Fel kell öltöztetnünk egy százlábút,de úgy,hogy el ne szakítsuk el a ruháját ! A ruhája tornakarikából lesz. / Először kb 5-8 fő az udvaron ! /
  17. A játék menete, játékszabályok: A Játékosok / Nagycsoportos Óvodásaim / velem együtt kört alakítunk megfogva egymás kezét . Mi leszünk egy százlábú, akit fel kell öltöztetnünk úgy, hogy ne szakadjon el a ruhája . A ruha 1 db színes tornakarika ,amit körbe kell adnunk úgy egymásnak,hogy közben nem engedhetjük el a kezünket. Kézfogással ,egymás kezét fogva és a karikát közös kézzel irányítva felemelve,hogy a mellettünk álló Játékos felülről belebújhasson majd leengedve a lábával átlépve rajta kibújhasson belőle . A kezeket nem elengedve lentről közösen felemelve adják tovább a mellettük lévő Játékosnak,aki fentről engedi le a testén a karikát , mintha felöltözne. Így bújik át mindenki 1 szer ,továbbadva kéz elengedés nélkül. ha mindenki végig ért felöltöztettük a százlábúnkat. Szabály. A karika továbbadása kéz elengedése nélkül egymásnak közös kézzel irányítva a karikát,hogy mindenki át tudja adni a szomszédjának,aki fentről lefelé engedve a testén a karikát beleöltözik,majd a lábával lent kilépve belőle átadja a százlábú másik testrészének a ruhát kezek elengedése nélkül. Örömmel,egymásra figyelve,egymást segítve játszottuk a játékot.Én velük együtt játszottam,innen irányítottam.
  18. A játék lezárása: Ha felöltöztettük a százlábúnkat / Minden játékos egyszer átbújt és átadta / vége a játéknak. Itt nem volt kiesés,addig próbálta mindenki az átadást ,amíg sikerült és ezt türelmesen megvárták,mert addig nem ment át a karika a mellettük álló Játékosnak. Volt aki többször próbálkozott ,voltak ügyesebbek,de mindenkinek sikerélménye volt,mert nem volt verseny helyzet és nem volt következmény. Érdekesség , hogy meg sem próbálták a kezüket elengedni. Egymásnak való segítés volt a cél a szabályt betartva.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a Játékosokat és megköszönöm, hogy játszottak Megkérdeztem,hogy tetszett a játék és szeretnének_e még játszani? Többször kérték a játékot még ott az udvaron,sőt más csoportból is csatlakoztak hozzánk.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Mivel a játékot több napon keresztül kérték a Gyerekek, tovább fejlesztettem. Míg a játékot nem gyakorolták be csak 1 tornakarikával játszottuk kevesebb létszámmal. Amikor már a mozdulatok az átbújás,kézfogással való átadás szinte automatizálódtak kipróbáltuk a tornateremben két karikával egyszerre. Itt már nagyobb figyelem megosztást és összedolgozást igényelt a játék,de megérte,mert nagyon élvezték a 6-7 éves nagycsoportosaim. Napokig játszottuk.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Minél jobban ment a játék,annál gyorsabbak voltak a játékosaim.Folyamatosan figyeltem a résztvevők testi és lelki biztonságára.
  22. Egyéb/megjegyzés: A résztvevőknek tetszett és napokig örömmel játszották a játékot. A tovább fejlesztett változatot szintén nagyon kedvelték.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Véghné Molnár Rozália, (rveghne@gmail.com)