JÁTÉKRA FEL!

Véghné Borsos Eszter: Nyúlfogó

  1. A játék neve, címe: Nyúlfogó
  2. A játék pedagógiai célja: Az ünnepek kihangsúlyozása-Húsvét-és a családban élés fontosságára nevelés.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Gyerekeknek felhívom a figyelmét,hogy amikor kimondom a színüket és el akarják kapni a nyulat, akkor fontos,hogy vigyázzanak saját és társaik testi épségére!
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: plüss nyuszi,a középvonal kijelölésére valami /helyszíntől függően/,az én mostani játékomban ragasztó szalag
  12. Technikai igény: Nincs szükség semmilyen technikai eszközre
  13. Az előkészítés feladatai: Tanterem átrendezése úgy,hogy ott legyen elég hely az élvezhető, biztonságos játékra.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Amíg előkészülünk a játékra, beszélgetünk a Húsvétról annak hagyományairól és az ünneplésben-meg az egész életünkben- a család fontosságáról.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Itt a tavasz,közeleg a Húsvét ezért a mi játékunk ma a Nyúlfogó.Az egyik csapat lesz a kis Nyuszi családja,akik a család legkisebbjét meg akarják menteni,a másik pedig a rókák csapata,akik el akarják kapni Nyuszikát,mint zsákmányt.A játék végére majd kiderül,hogy ki győzött és sikerült-e a családnak megóvni a Nyulat,megszabadítani a lompos farkútól.Íme a Nyuszika!/ekkor bemutatom a játékosoknak a plüss nyuszit,a játék főszereplőjét/
  17. A játék menete, játékszabályok: Álljatok a vonal két oldalára egymással szembe,majd lépjetek 3 lépést hátra.Most odalépek hozzátok és megmondom,hogy te milyen színű játékos vagy. /piros,sárga,zöld,kék,fekete,fehér/ Megjegyezted?Egy próba:pirosok kezet fel!Fehérek kezet fel!Rendben.Most a kis Nyuszit elhelyezem a vonalra.Amikor kimondom a színedet az lesz a feladatod,hogy odaszaladjál, elkapjad a Nyulat és magasba emeljed!Ekkor a csapat szerzett egy pontot.Csináljunk egy próbajátékot! Akkor kezdődjék a játék!Ha valamelyik csapat szerzett 4 pontot,onnantól változnak a szabályok. JÁTÉK/ A játékosok a színüket hallva futnak a vonalig megkaparintani a nyulat és közösen számoljuk a pontokat/ Innentől-miután az egyik csapatnak összegyűlt a 4 pontja-kis szabályváltoztatással játszunk tovább,hiszen mostantól két színt is mondok így négyen szaladhattok a Nyusziért. A 4 pontnál újra megállunk.JÁTÉK Azért,hogy még izgalmasabb legyen játék mostantól nem szaladni fogtok,hanem két lábbal ugrálni,mint a nyuszik.Csináljunk csak egy próbát! PRÓBAJÁTÉK Akkor játékra fel!Most kiderül ki lesz a győztes csapat!JÁTÉK
  18. A játék lezárása: Mivel a játék harmadik részében is sikerült megszerezni a 4 pontot az egyik csapatnak,most itt a játék vége.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Nagyon ügyesen játszottatok!Köszönöm a részvételt!Ma a Nyuszi családja nyert.Ezzel az örömhírrel kívánok nektek és családotoknak szép Húsvétot!
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Legközelebb ezt a játékot úgy is lehet játszani,hogy az udvaron,ahol nagyobb a hely,más lépésekkel kell a Nyuszit megszerezni.Pl:jobb lábon aztán bal lábon ugrálva,majd négykézláb.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Odafigyelni,hogy a játék hevében egymás testi épségére vigyázzanak.
  22. Egyéb/megjegyzés: Nagyon élvezték a játékot.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Véghné Borsos Eszter