JÁTÉKRA FEL!

Vass Krisztina: Igazgyöngyök

A játék neve, címe: Igazgyöngyök

A játék pedagógiai célja: Figyelem, megfigyelőképesség, memőria fejlesztése

A játék jellege: Egyéb

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: A helyszín helyes megválasztása, berendezése

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb, 21-30 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb

Játékidő: 10-15 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni

Eszközigény: színes kislabdák, jelölő szalagok, 2 karika vagy doboz

Az előkészítés feladatai: A kellékek előkészítése: berendezés: 2 hajó, gyűrő karikák, kislabdák

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Közösen is be lehet rendezni a terepet. Esetleg külön foglalkozáson kalóz zászlók készítése a hajókra.

A játék megnyitása, nyitánya: A résztvevők kört alakítanak,”kő, papír, olló” játékkal a két kalózhajó legénységének kiválasztása (győztesek piros hajó, második helyezett a sárga hajó kalóza)

A játék menete, játékszabályok:A két hajó legénysége az igazgyöngyökért küzd. Aki többet szerez, az a nyertes. A csatát: Pisztoly, kard, vödör víz! játékkal vívják. A két szemben álló gyerek háromszor a saját tenyerébe csap az öklével( míg a többiek mondják: Pisztoly, kard, vödör víz!) , majd mutat egy szimbólumot: pisztoly: jobb kéz ökölben, nyitva a mutató és hüvelyujj. Kard: levegőbe felnyújtott jobb kar. Vödör víz: két kézzel vizet kiöntő mozdulat mímelése. Nyertes: pisztoly- a kard megadja magát, nyertes: a kard, a vödör vízzel szemben, és a vödör víz eláztatja a pisztolyt, ezért vele szemben nyertes. Az első játékban mindenki egyszerre részt vesz. A győztes elvehet egy gyöngyöt és a gyűjtőbe helyezi a hajóján. Később mindenki kap egy számot. A játékvezető szólít, és csak a megfelelő játékosok csatáznak.

A játék lezárása: A játék addig tart, míg a gyöngyök elfogynak. A több gyöngyöt gyűjtő csapat a győztes.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicséret minden játkékosnak. Hogy éreztétek magatokat?

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: – A gyöngyök közé bomba rejtése (bizonyos színű labda) – A sorszámokat nem sorban osztom ki – A hajó szélétől a távolság növelése és időkeret megadása a cselelkvéshez

A játékvezető speciális feladatai: Fontos, hogy a játékvezető mindig középen helyezkedjen el és mindenkit játékba hozzon.

A játékot lejegyezte: Vass Krisztina