JÁTÉKRA FEL!

Vas Tünde: Fülelő

A játék neve, címe: Fülelő

A játék pedagógiai célja: Hallási differenciálás fejlesztés, a tanult szófajok gyakoroltatása.

A játék jellege: Energetizáló

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Ügyelni kell arra, hogy a párok között elegendő hely legyen, egymás mellé ne álljanak szorosan és az ugrókötéltől is tartsanak legalább egy lépés távolságot

Résztvevők száma: 8-14 fő, 15-20 fő,

Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb

Játékidő: 1-5 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni

Eszközigény: Szükséges egy kötél vagy ugrókötél. A játékból kiesők pedig széken vagy tornapadon foglalhatnak helyet.

Technikai igény: Ugrókötél, tornapad vagy szék, a kieső játékosok számára.

Az előkészítés feladatai: A játéktér berendezése.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játék helyszínének kialakításában a résztvevőket is be lehet vonni. Az ugrókötél, a székek vagy tornapad elhelyezésében.

A játék megnyitása, nyitánya: A játékot párban játszák. A lehelyezett ugrókötéltől egy-két lépésre egymásnak háttal helyezkednek el a párok. Kerettörténet: Én vagyok a rádió bemondója. A mikrofonom nem a legtökéletesebben működik, ezért nem mindent fogsz jól és hangosan meghallani.Te leszel a Fülelő, akinek az lesz a feladata, hogy meghallja és kihallja a rádióbemondó szavai közül a főneveket. Ha főnevet hallasz, le kell guggolnod!

A játék menete, játékszabályok:Ha nem guggol le főnév hallatán, akkor kiesik.Le kell ülnie a székre, tornapadra. Ha a szavak közül nem a főnév hallatán, hanem pl.: melléknév, ige, számnév esetén guggol le akkor is kiesik, le kell ülnie a székre vagy tornapadra.

A játék lezárása: Akkor fejeződik be a játék, ha a játékidő kb. 5 perc letelik. Vagy ha egy játékos marad. Ő lesz a legügyesebb Fülelő, ő kapja az Aranymikrofon-díjat.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Mindenki, aki a játékidő felénél hosszabb ideig nem esett ki szóbeli dicséretet érdemel. Az Aranymikrofon-díj megszerzőjét pedig taps illeti.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nemcsak szófajokat (főnév, melléknév, ige, számnév) hanem hangokat, mássalhangzókat és magánhangzókat is lehet gyakoroltatni vele.

A játékvezető speciális feladatai: A szavakat gyorsabban és lassabban is lehet egymás után mondani a játékvezetőnek. Célszerű leírni először ezeket, hogy kerüljük a szóismétléseket.

A játékot lejegyezte: Vas Tünde