JÁTÉKRA FEL!

Várszöginé Csábi Szibilla : Jégvarázs -fogójáték

A játék neve, címe: Jégvarázs -fogójáték

A játék pedagógiai célja: Közösségépítés, együttműködés fejlesztése. Nagymozgás, térbeli tájékozódás fejlesztése. A tél, jég jellemzőinek tudatosítása.

A játék jellege: Energetizáló

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: A gyerekek figyelmét felhivni arra, hogy futás közben figyeljenek egymásra, vigyázzanak kisebb társaikra.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye

Technikai igény: nincs speciális technikai igénye, de nagy szabad tér szükséges hozzá

Az előkészítés feladatai: helyszín elrendezése, hogy biztonságosan lehessen futójátékot játszani (pl. tornapadok fal mellé tolása)

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A játék megnyitása, nyitánya: Körben állnak a gyerekek és ismertetem a játékszabályt. Mondókával kiszámoljuk az első Jégtündért.

A játék menete, játékszabályok:Akire a kiszámoló jutott, lesz a Tél Jégtündére. Akit ő megérint a futkározó társai közül, az ott rögtön megfagy, jéggé dermed, azaz mozdulatlanná válik. Viszont, ha valamelyik társa futás közben odalép hozzá és megsimogatja, ezzel „felolvasztja” őt és csatlakozhat újra a többiekhez.

A játék lezárása: Amikor látom, hogy elfáradt a Jégtündér, közbelépek, mint „Tavasz”, mindenki felolvadhat és új Jégtündért választunk. A játék lezárása a gyermekek fáradtsági szintjétől, játékkedvétől függ.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Szóbeli dicséret.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Lehetséges továbbfejlesztés, nehezítés:

– két Jégtündér is fogó. – a Jégtündérnél lehet egy kék kendő, azzal érinti meg társait.

A játékvezető speciális feladatai: Folyamatosan figyelni és szükség esetén jelezni, kihez ért hozzá a fogó, a Jégtündér (ki váljon mozdulatlanná), illetve kit „szabadítottak fel” a simogatással, és folytathatja a fogócskát. A gyermekek fizikai biztonságára figyelni!(elesés, összeütközés…)

A játékot lejegyezte: Várszöginé Csábi Szibilla