JÁTÉKRA FEL!

Varró Anna Erika: Páros karika foglaló játék

  1. A játék neve, címe: Páros karika foglaló játék.
  2. A játék pedagógiai célja: Együttműködési képesség fejlesztése, reakcióidő fejlesztése, kooperáció, téri tájékozódás, gyorsaság fejlesztése, szabálytudat erősítése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Zárt cipő viselése, kényelmes ruha, lányoknak felkötött haj, felhívni figyelmüket a karikába való lépésre (ne álljanak a karika szélére).
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+,10+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Megfelelő mennyiségű karika (5), aranyérem (2)
  12. Technikai igény: Játék terület, ahol az akusztika megfelelő
  13. Az előkészítés feladatai: Sok páros játék játszása, megfelelő számú karika, karikák állapotának felmérése. (Szoborfogó,Párosfogó)
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Az általam kiválogatott karikák megszámlálása közösen a gyerekekkel.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Én egy varázsló vagyok, aki a mai napon a számok világába varázsol benneteket. Hoztam nektek varázs karikákat, egy varázslat hatására összefog ragadni a kezetek az egyik társatokkal.
  17. A játék menete, játékszabályok: Mivel varázsló vagyok, akinek azt mondom, hogy alma és megérintem a fejét, az guggoljon le. Akinek azt mondom, hogy körte, az fogja meg mindkét kezével a fejét és álljon a guggolókkal szembe. Akivel szemben álltok az lesz a párotok. Ezután egy varázsigét mondok „ abrakadabraprricpracplucc” fogd meg a veled szemben álló egyik kezét! Elmondom nektek, olyat fogunk játszani, hogy itt vannak a karikák, mindig egy karikával kevesebb lesz a földön. Nektek a párotokkal, bele kell állnotok egy karikába nem engedhetik el egymás kezét. Számolni fogok, visszafelé 10-től mire a 0-ra érek, el kell foglalnotok egy karikát a párotokkal együtt. Az a pár esik ki a játékból, akiknek nem jut karika. Akik kiesnek üljenek le a padra. Az a pár győz, aki az utolsó karikát elfoglalja leggyorsabban a 0-ra, azé a párosé lesz az aranyérem. Arra kérlek benneteket, vigyázzatok egymásra. Együtt kell a karikába bele állnotok. A párotok kezét nem szabad elengednetek. A karika szélére ne álljon senki. Jól figyeljetek, mert mindig egy karikával kevesebb lesz a földön! Játszunk egy próba játékot!
  18. A játék lezárása: Az a pár nyeri az aranyérmet, aki a leggyorsabban foglalja el az utolsó karikát. A játékot a gyerekek igényei szerint játsszuk, 4x-5x. Az utolsó játék után felnyújtják azok a párok a kezüket, akik nyertek aranyérmet a játék során. Őket megtapsoljuk. Miután megtapsoltuk a párokat vissza varázslom őket és elengedhetik a párjuk kezét.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Aranyérem osztás a játékok során. Szóbeli dicséret minden résztvevőnek. A játék végén az óvodai csoportba minden játékos kap tőlem egy kis kártyát, amin matrica van.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Más eszköz pl.: újságpapír, zene végén kell karikákat elfoglalniuk párban.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Balesetveszély elkerülése, biztonságos környezet megteremtése. A párok egymás elfogadása (fogadja el a másikat, akinek meg kell fognia a kezét).
  22. Egyéb/megjegyzés: Eszközök állapotának felmérése.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Varró Anna Erika