JÁTÉKRA FEL!

Varga Marietta: Babzsákfoglaló–>Székfoglaló szabályán alapuló játék

A játék neve, címe: Babzsákfoglaló-->Székfoglaló szabályán alapuló játék

A játék pedagógiai célja: Mozgásfejlesztés, mozgáskoordináció fejlesztése, versenyszellem, kitartás, kudarc megélése, feldolgozása, nem lehet mindenki nyertes

A játék jellege: Energetizáló

A baleseti kockázat szintje: közepes

Szükséges biztonsági intézkedések: A játék időtartama alatt figyelni kell egymás testi épségére, futás közben egymásra, a csoportszoba berendezésében és önmagukban ne tegyenek kárt.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye

Eszközigény: Babzsák

Technikai igény: Csoportszoba székeinek elpakolása, cd lejátszó, cd

Az előkészítés feladatai: teremrendezés, babzsákok előpakolása

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékra való ráhangolás az adott eszközzel folytatott mindennapos testneveléssel valósul meg.

A játék megnyitása, nyitánya: Mivel óvodai csoportról van szó, 3-6éves korcsoportról, elegendő a játék megnyitásához maga az eszköz jelenléte. Eléggé mozgást szerető óvodai csoportról lévén szó imádják a mozgásos játékokat. Kerettörténet: A kis törpék elindulnak megszerezni a bánya leges-legmélyén rejlő kincseket (babzsák). Ezek a kincsek nem mind voltak igazi kincsek, sok-sok olyan volt közöttük, amitől a törpék sokkal gyengébbek lettek és nem volt erejük tovább ásni a bánya mélyén. Az lett a legügyesebb kis törpe, aki a legutolsó kincset megtalálta, így megmentette a többi társát a bánya legmélyéről.

A játék menete, játékszabályok: Babzsákfoglaló-->székfoglaló szabályaival játszandó. Ebben a csoportban eddig csak a székfoglaló játékot játszották a gyerekek, így ez a változat a babzsákkal teljesen új játéknak számított. Mindig eggyel kevesebb babzsák áll a játékosok rendelkezésére, adott zenére futnak körbe-körbe a csoportszobában, a babzsákok középen elhelyezve. Közben szól a zene, amikor elhallgat, mindenkinek meg kell próbálnia babzsákot szerezni magának. Akinek nem jut babzsák, leül az asztalhoz és szurkol a még játékban maradóknak. Kudarctűrést is meg kell tapasztalniuk, mivel nem nyerhet mindig mindenki. A játék addig játszható, míg már csak egy babzsák marad, ekkor már 2 gyermek versenye, az a győztes, akié az utolsó babzsák.

A játék lezárása: Többszöri eljátszás után megvendégeljük az összes győztest és persze a veszteseket is a babakonyhában elkészült finomságokkal.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék vége után minden kisgyermeknek gyümölcsöt osztunk, értékeljük a délelőttünket, a legügyesebbek pedig választhatnak maguknak a matricagyűjteményünkből, a kevésbé ügyesek is kapnak kis jutalomkártyákat.

A játékvezető speciális feladatai: A folyamatos figyelem és jókedv fenntartása a játék közben.

Egyéb/megjegyzés: Fontosnak tartom, hogy az egész kerettörténet épüljön rá bármilyen óvodai tevékenységre, érthető legyen a játék szabályainak elmondása, főleg ebben a korcsoportban, addig magyarázom és próbáljuk a játékot, míg mindenki teljesen meg nem érti a szabályokat.

A játékot lejegyezte: Varga Marietta