JÁTÉKRA FEL!

Varga Krisztina: Gyümölcs-zöldség párbaj

  1. A játék neve, címe: Gyümölcs-zöldség párbaj
  2. A játék pedagógiai célja: memória-, figyelemfejlesztés, együttműködés erősítése, betűrend gyakorlása, gyümölcsök és zöldségek megkülönböztetése
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény:
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai:
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei:
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A zöldségek és a gyümölcsök párbajoznak, hogy melyikük az egészségesebb.
  17. A játék menete, játékszabályok: Két azonos létszámú kört alakítunk, az egyik kör tagjai zöldségfajták neveit, a másik kör tagjai gyümölcsfajták neveit választják maguknak. A két kör jól hallhatóan bemutatkozik egymásnak, elmondják a választott neveket. Kő- papír- olló játékkal eldöntjük, melyik kör kezdi a párbajra hívást. A kör tagjai kifelé néznek, és egymással kezet fogva zárják a kört. A két ellentétes körből egymással szemben álló játékosok kezdik a párbajozást: pl. citrom párbajozik a karfiollal. Az győz, amelyik a betűrendben előrébb foglal helyet, jelen esetben a citrom. A karfiol foglyul esett, beáll a gyümölcsök körének közepébe. A körök megbeszélést tartanak, eldöntik, hogy melyik tagjukat hozzák párbajhelyzetbe. A játék- vezető lassan számol tízig, és indul a következő párbaj. A győztes csapat eldöntheti, hogy foglyot ejt vagy inkább kivált egy társat a rabságból. A játékot az a csapat nyeri, amelyik több taggal rendelkezik vagy játszhatjuk a végső megsemmisítésig.
  18. A játék lezárása: A játék végén tisztázzuk, hogy gyümölcsökre és zöldségekre is szükségünk van, de jelen esetben győztek az együttműködésből jobban teljesítők.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás:
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Zöldség és gyümölcs helyett sokféle párosítással játszható: állat-növény, emlős-madár, ország-főváros, foglalkozás- szerszám, híres férfi- híres nő stb.
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Varga Krisztina