JÁTÉKRA FEL!

Vadné Énekes Erika: Egyszer hopp, máskor kopp!

  1. A játék neve, címe: Egyszer hopp, máskor kopp!
  2. A játék pedagógiai célja: Az együttműködés, az egymásra figyelés és a koncentráció fejlesztése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a gyerekek figyelmét, hogy a ceruzával meg ne szúrják magukat vagy társukat.
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: dobókocka, ceruza, lapok
  12. Technikai igény: 3 asztal és minden játékosnak 1 szék
  13. Az előkészítés feladatai: A terem berendezése. Egy-egy asztal köré 8-8 szék.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A terem berendezése. A csapatok elosztása. Kalapból kisorsoljuk, ki melyik csapatba kerül.(8 kék, 8 piros, 8 sárga golyót húznak)
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Motiváció: ma egy újabb izgalmas játékkal fogunk megismerkedni, a címe Egyszer hopp, máskor kopp! Fontos, hogy a játék során figyeljetek, koncentráljatok. A játékhoz sok szerencsét kívánok.
  17. A játék menete, játékszabályok: Kellékünk a dobókocka. Az asztalon egy ceruzát és egy dobókockát találtok. Mindenki előtt van egy lap, amire írnia kell az ábécé betűit egymás után. De csak akkor írhatsz, ha hatost vagy egyest dobsz. Ha hatost dobsz fel kell kiáltanod, hogy hopp és már veszed is a ceruzát! Kezd el írni az ábécét. Ha egyest dobsz, akkor azt kell kiáltanod, hogy kopp és írhatod az ábécét. A dobások egymás után történjenek, jobbra haladva. A csapat legalacsonyabb játékosa kezdje. A dobásokra figyeljetek, lehetőleg ne guruljon le az asztalról a kocka. A társad kezéből ki kell venned a ceruzát, ha a megfelelő számot dobtad. Aki ír, természetesen kimaradhat a dobásból és a sorban következő dobhat.
  18. A játék lezárása: Az lesz a győztes aki leghamarabb leírja az ábécét. Feláll és hangosan kiáltja: Egyszer hopp, máskor kopp!
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem a győzteseket, megtapsoljuk őket. Azokat a csapatokat is elismerjük, akik becsülettel, a szabályokat betartva játszottak. Megbeszéljük mi tetszett, mi volt a nehéz a játékban, hogyan érezték magukat.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: csapatok közti verseny, csapaton belül egyéni verseny, csak a mássalhangzók írása, visszafelé az ábécé írása, számok írása (oda-vissza, páros-páratlan akár két színű ceruzával is), ha egyes dob magánhangzókat ír, ha hatost akkor mássalhangzókat, ha hármast akkor a dobások iránya fordulhat, két kockával ha a számok összege hat
  21. A játékvezető speciális feladatai: A gyerekek életkorának megfelelő variáció választása. Próbajáték. Csak akkor kezdjük, ha mindenki megértette a játékot.
  22. Egyéb/megjegyzés: Jól szórakoztunk!
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Vadné Énekes Erika