JÁTÉKRA FEL!

Urbán-Szabó Gyuláné Demény Adrienn Edit: Maci kergető

  1. A játék neve, címe: Maci kergető
  2. A játék pedagógiai célja: Új baráti kapcsolatok kialakítása csoportközi foglalkozás keretében,együttműködés a közös osztályba kerülő óvodai csoportok között. E mellett számok, sorszámnevek rögzítése, figyelem nyújtása, reakcióidő csökkentése.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A választott helyszín, betonplacc felseprése, térigény felmérése, kipróbálása.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Kötél, plüssmackó
  12. Technikai igény: Megfelelő távolság
  13. Az előkészítés feladatai: Biztosítani a játékban résztvevőknek a szabad illetve akadálymentes helyszínt, az Óvoda udvarán. Iskolaköteles (Nagycsoportos) gyermekek összehívása és különhívása a játékhoz.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A csapatok kialakítása a gyermekek feladata, szabadon választhatják meg csapattársaikat, csapatkapitány kijelölésével.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A Maci család gyermekei két csapatra osztva próbálják elkapni a legkisebb mackó testvérüket, mert folyton elcsavarog és aki a köztük egyenlő távolságra lévő kihúzott kötél közepén csücsül.
  17. A játék menete, játékszabályok: Számok sorrendben való kiosztása a gyerekek között. A játék vezető kimondja a már kiosztott számok valamelyikét és ezután a kötél átlépése nélkül meg kell próbálni elkapni a macit az azonos számmal rendelkező játékossal versenyben. Aki elkapta viheti a csapatához,majd újra a kötél közepére ültetjük és ismét megpróbálják elkapni.
  18. A játék lezárása: A plüss mackó végül hazakerülhet, mert elfáradt a játékban. Amelyik csapat többször elkapta őt az a csapat nyer és viheti oda az anyukájának.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megtapsolhatják magukat és megölelgethetik a macit,majd szabad játékra indulhatnak.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ha a később kötélhez érő játékos, át nem lépve azt, meg tudja érinteni a másik csapat tagját aki már elkapta a macit, át kell adnia részére. Egyszerre kettő számot is mondva két-két csapattag is indulhat a Maci elkapására. Figyelem fejlesztéseként mondhatunk a játékosok között nem kiosztott számot is.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Ügyelni kell arra, hogy minden játékos száma elhangozzon és többször is megpróbálhassa elkapni a macit. Ne maradjon ki senki a csapattagok közül és ne hangozzon el túl sokszor sem ugyanaz a szám. Dicséret, biztatás, szurkolás kísérje a játékot.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Urbán-Szabó Gyuláné Demény Adrienn Edit