JÁTÉKRA FEL!

Újvári Judit: Repüljenek a pillangók! Keresed meg az azonos színű pillangókat!

A játék neve, címe: Repüljenek a pillangók! Keresed meg az azonos színű pillangókat!

A játék pedagógiai célja: A játékosok önkéntesen vesznek részt a tevékenységben, ismerkedés a testsémával, megtanulják a gyermekek, a testrészeik neveit, valamint a színekkel való ismerkedés volt a célom a játék során.

A játék jellege: egyeb

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Gyerekek, ha meghalljátok, hogy repüljenek a pillangók című játék indítását, figyeljetek egymásra, mindig csak a saját testrészeitekre röpülhetnek a pillangók, amit a fogtok. Majd ha meghalljátok, keresd meg az azonos színű pillangókat, a pillangók iker testvéreit című játékot, akkor pedig meg kell keresnetek, azokat a pillangókat amelyek egyforma színűek, és odaszaladni hozzám velük. Egymás testi épségére továbbra is vigyázzatok!

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,

Résztvevők életkora: 5+

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: szabadter

Helyigény: kor

Eszközigény: 10 darab karton lapból kivágott pillangók

Technikai igény: A játékhoz nincs szükség, semmilyen speciális technikai kellékre.

Az előkészítés feladatai: A résztvevők segítségével kivágtuk a pillangókat, amivel játszottak, a játék alatt. Amikor a pillangók elkészültek kivittük őket az udvarra , a résztvevők kezükbe vettek egy – egy pillangót, a többi pillangót pedig elhelyeztük az udvaron. A játékok szabályait ismertettem és elkezdődött a játék.

Az előkészítéshez szükséges idő:5+

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékosok, a játék megkezdése előtt, kivágták a pillangókat, ráhangolódtunk a játékra.

A játék megnyitása, nyitánya: A játékosok állnak, én velük szembe állok, a játékosok száma csak kettő. A játékosok kezükbe vették az előre közösen elkészített pillangókat. A játék elkezdése előtt, egy keret mesét mesélek el a gyerekeknek. Volt egyszer egy csoda szép mező. Pont olyan, ahol ti is jártatok már egyszer. Emlékeztek? Hunyjátok be a szemeteket egy pillanatra. Érzitek? A hajatokat simogatja a tavaszi szellő, az arcotokat melegíti a nap, és mindenhonnan halljátok, a méhecskék szorgos zümmögését. Ezekre is biztos emlékeztek?

Most pedig nyissátok ki a szemeteket, és játszunk a mi is a pillangóinkkal, amit közösen készítettünk el. A játék menetét ismertetem: A pillangókat mindig arra a testrészetekre kell, hogy szálljon, amelyiket mondom. A másik játék szabályának az ismertetése pedig, sok pillangó röpdös az udvaron, és keresik az ikertestvéreket, segítsetek megtalálni az azonos színű pillangókat.

A játék menete, játékszabályok:A játékosok velem szemben állnak, és irányítom a játékot úgy, hogy mindig mondom a játékosoknak, hogy melyik testrészükre repüljön a pillangó. Repüljön a pillangó a fejetekre! Repüljön a pillangó a vállatokra! Repüljön a pillangó az arcotokra! Repüljön a pillangó a homlokotokra! Repüljön a pillangó az állatokra! Repüljön a pillangó az orrotokra! Repüljön a pillangó a fületekre! Repüljön a pillangó csuklótokra! Repüljön a pillangó a hátatokra! Repüljön a pillangó a kezetekre! Repüljön a pillangó az ujjatokra! Repüljön a pillangó a hasatokra! Repüljön a pillangó lábatokra! Repüljön a pillangó a térdetekre! Repüljön a pillangó a bokátokra! Repüljön a pillangó a sarkotokra !

Majd a szálldosó pillangóknak keressétek meg az ikertestvéreiket, az azonos színűeket, hozzátok ide hozzám, ahol állok.

A játék lezárása: A célom a testrészek rögzítése volt, így aki tévesztett, természetesen az sem esett ki a játékból. A játék élményéért játszottunk. Amikor kétszer végig játszottuk a játékot, akkor úgy fejeztem be, hogy a pillangók kifáradtak, és most a többi testvérkéihez odaszállnak, segítsetek nekik megtalálni az ikertestvéreiket. A gyerekek, az azonos színű pillangókat keresik meg, majd párba helyezik őket.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsértem a játékosokat, megköszöntem, hogy velem játszottak. Megkérdeztem, hogyan érezték magukat a játék során.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A pillangók újra röpködnek az udvaron, és a gyerekeknek, úgy kell futkározni közöttük, hogy ne lépjenek rá a pillangókra, igyekezzenek kikerülni őket, vigyázzanak rájuk. Tudatosítani szerettem volna, hogy vigyázzunk a pillangókra.

A játékvezető speciális feladatai: Folyamatosan figyelem a játékosok fizikai és lelki biztonságát, ahol szükséges ott segítek

Egyéb/megjegyzés: A tapasztalatom, az volt, hogy a játékosok szívesen, örömmel vettek részt a játéktevékenységben. a járványra való tekintettel, csak a két szomszéd kislány vett részt a játékban, akik 4 és 7 évesek.

A játékot lejegyezte: Újvári Judit