JÁTÉKRA FEL!

Tuliné Sipos Magdolna: A nyertes párt választ / Kő-papír olló /

  1. A játék neve, címe: A nyertes párt választ / Kő-papír olló /
  2. A játék pedagógiai célja: Figyelem, koncentráció, emlékezet,együttműködési képesség, szabálytudat,nagymozgás fejlesztése, kézmozgás ügyesítése, auditív észlelés, verbális észlelés
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Helyet biztosítok a játék helyigényének megfelelően. Felhívom a gyerekek figyelmét, hogy helyváltoztatásokkor figyeljenek egymásra.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Semmilyen kellékre nincs szükség.
  12. Technikai igény: Nincs szükség technikai kellékre a játék során.
  13. Az előkészítés feladatai: Helyet biztosítunk ahhoz, hogy körben állva biztonságosan tudjunk játszani.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Mondogatom a Kő papír olló mondókát, így motiválom a gyerekeket.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Miután csatlakoznak hozzám a mondókázásban, mondom nekik, hogy ezt közösen is el tudjuk játszani.
  17. A játék menete, játékszabályok: Köralakítással kezdjük. Teszünk néhány próbát a mozdulatokkal is.Kiszámolóval kiválasztom melyik két gyermek álljon be középre. Majd a RAJTA vezényszavam elhangzása után mindenki a Kő papír olló mondókát mondja és kézmozdulatokkal kíséri. A körben állók megtartják az utolsó kézmozdulatukat. A középen állók közül a vesztes visszaáll a körbe, a nyertes pedig az ő nyerő mozdulatával megegyezőt mutató gyerekek közül választ új párt. Ha esetleg nincs olyan, akkor tetszés szerint választhat párt mind közül. Így folytatódik tovább.
  18. A játék lezárása: Addig játsszuk, míg a gyerekek élvezik, jól érzik magukat közben, és, ha lehet mindenki kerüljön sorra, vagyis a kör közepére is bekerüljön.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Játék végén megköszönöm a részvételt és megdicsérem őket, kiemelten, a szabályokat fegyelmezetten betartó gyerekeket.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ha többen játsszuk, akkor lehet úgy, a vesztes kiesik a játékból, és beállhat kettő pár is középre.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A szabályok pontos ismertetése, következetesen figyelek a betartására. Játék közben figyelek a gyerekek fizikai és lelki biztonságára is.
  22. Egyéb/megjegyzés: Vidáman, örömmel játszották a gyerekek.Könnyen megértették a szabályokat.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Tuliné Sipos Magdolna