JÁTÉKRA FEL!

Tokaji Tímea: Elvarázsolt erdő

  1. A játék neve, címe: Elvarázsolt erdő
  2. A játék pedagógiai célja: Mozgás igény kielégítése, szabálytudat fejlesztése, közösség formálás fejlesztése, figyelemfejlesztés. Erő, gyorsaság, állóképesség fejlesztése.
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a gyerekek figyelmét a tornateremben lévő alapvető szabályokra és arra, hogy figyeljenek és vigyázzanak egymásra.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Nincs
  12. Technikai igény: Nincs
  13. Az előkészítés feladatai: Sorakozás után átsétálunk a tornaterembe.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Mielőtt átmegyünk a tornaterembe átöltöznek a gyerekek tornaruhába
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Elmondom a keret történetet és ismertetem a szabályokat
  17. A játék menete, játékszabályok: Keret történet: Kérem, hogy a gyerekek képzeljék el, hogy egy elvarázsolt erdőben vannak. Ott lakik egy gonosz manó, aki az erdőbe tévedőket mozdulatlan fákká varázsolja. Akit elkap a gonosz manó, annak meg kell állni terpeszállásban mozdulatlanul. Választani fogok egy gonosz manót. Ezt kiszámolóval fogom megtenni. Megkérdezem a gyerekeket, hogy melyik kiszámolóval számoljunk. A gonosz manó majd mellém áll, a többieknek pedig szét kell szóródniuk a teremben. El fogom engedni a gonosz manót. Akit elkap a manó álljon meg mozdulatlanul terpeszállásban. Úgy tudják egymást kiszabadítani, hogy át bújnak egymás lába között. Nagyon kell figyelni, mert a manó akkor is elkaphatja a gyerekeket amikor épp felszabadítják egymást. Ha épp akkor kap el valakit, amikor éppen át akar bújni a másik alatt ő nem szabadulhat fel és aki át akart bújni ő sem. Meg kell várni, amíg valaki felszabadítja mindkettőjüket. Ha át bújnak a lábuk alatt tovább futhatnak.
  18. A játék lezárása: A játékra szánt idő elteltével ill. ha látom, hogy már elfáradtak a gyerekek, befejezem a játékot.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Játék közben folyamatosan dicsérem és buzdítom a gyerekeket.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 1. variáció: Ha már többször is játszottuk azt a játékot, akkor padokat viszek be a tornaterembe. Amelyik gyereket elkapták meg kell állnia a pad előtt és kis alagutat csinálnia úgy, hogy előre dőlve megfogja a padot és a gyerekeknek az alagút alatt kell átbújnia. Futás közben a gyerekeknek a padok kikerülésére is kell ügyelnie. 2. variáció: Futkározás közben a padokra le fel lépésekkel növelem a mozgás hatékonyságát, erőnlétet fejlesztek vele.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Figyelem a gyerekeket, hogy betartsák a tornatermi szabályokat a baleset megelőzése érdekében
  22. Egyéb/megjegyzés: Nincs
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Tokaji Tímea