JÁTÉKRA FEL!

Tanácsné Kiss-Patik Tünde Margit: Hűre, hűre… c. j .- népi mozgásos játék.

A játék neve, címe: Hűre, hűre… c. j .- népi mozgásos játék.

A játék pedagógiai célja: Energetizálás, figyelem, auditív észlelés, vizuális észlelés, kommunikáció, kooperáció, koncentráció, mozgásfejlesztés.

A játék jellege: energetizalo

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,

Résztvevők életkora: 5+

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: barhol

Helyigény: nagykor

Eszközigény: Kis méretű labdák, vagy babzsákok, eggyel kevesebb, mint ahány játékos van.

Az előkészítéshez szükséges idő:0-5

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Nincs rá szükség.

A játék megnyitása, nyitánya: Kiszámolóval válasszunk ki egy játékost, aki a kör közepére áll. A többiek 3-4 lépésnyi távolságra egymástól körbe állnak. A kör közepén vannak labdák, vagy babzsákok. A kör közepén lévő játékos körbejár a labdák körül, és közben mondogatja — Hűre, hűre, … Amikor kedve van, elkiáltja magát: háromszögre (mindig annyi szögre, ahány labdával, vagy babzsákkal játsszuk). Ekkor mindenki igyekszik felkapni egy labdát (babzsákot), még az is, aki középen haladt. Akinek nem jut labda (babzsák), az fog körbe járni a labdák (babzsákok) körül, és indul a játék elölről. Eggyel kevesebb labda, vagy babzsák kell, mint a játékosok száma.

A játék menete, játékszabályok:számolóval válasszunk ki egy játékost, aki a kör közepére áll. A többiek 3-4 lépésnyi távolságra egymástól körbe állnak. A kör közepén vannak labdák, vagy babzsákok. A kör közepén lévő játékos körbejár a labdák körül, és közben mondogatja — Hűre, hűre, … Amikor kedve van, elkiáltja magát: háromszögre (mindig annyi szögre, ahány labdával, vagy babzsákkal játsszuk). Ekkor mindenki igyekszik felkapni egy labdát (babzsákot), még az is, aki középen haladt. Akinek nem jut labda (babzsák), az fog körbe járni a labdák (babzsákok) körül, és indul a játék elölről. Eggyel kevesebb labda, vagy babzsák kell, mint a játékosok száma.K

A játék lezárása: Ha lejárt a játékidő, vagy, ha már mindenki legalább egyszer bekerült középre, illetve bármikor befejezhető.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén megbeszéljük, hogy mi segítette a játékosokat, illetve hátráltatta a játékban, valamint hogyan érezték magukat a játékban.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: – I. változat: Kiszámolóval válasszunk ki egy játékost, aki a kör közepére áll. A többiek 3-4 lépésnyi távolságra egymástól körbe állnak. A kör közepén vannak labdák, vagy babzsákok. A kör közepén lévő játékos körbejár a labdák körül, és közben mondogatja – Hűre, hűre, … Amikor kedve van, elkiáltja magát: pl. négyszögre, vagy ötszögre – nem mozdulnak a labdáért (babzsákért) a játékosok. — Hűre, hűre, … Amikor elkiáltja magát: háromszögre (mindig annyi szögre, ahány labdával, vagy babzsákkal játsszuk). Ekkor mindenki igyekszik felkapni egy labdát (babzsákot), még az is, aki középen haladt. Akinek nem jut labda (babzsák), az fog körbe járni a labdák (babzsákok) körül, és indul a játék elölről. Eggyel kevesebb labda, vagy babzsák kell, mint a játékosok száma. – II. változat: Kiszámolóval válasszunk ki egy játékost, aki a kör közepére áll. A többiek 3-4 lépésnyi távolságra egymástól körbe állnak. A játékosok háttal állnak körbe, egy játékos körbejár a labdák (babzsákok) körül. . A kör közepén lévő játékos körbejár a labdák körül, és közben mondogatja — Hűre, hűre, … Amikor kedve van, elkiáltja magát: : háromszögre (mindig annyi szögre, ahány labdával, vagy babzsákkal játsszuk). Ekkor mindenki igyekszik felkapni egy labdát (babzsákot), még az is, aki középen haladt. Akinek nem jut labda (babzsák), az fog körbe járni a labdák (babzsákok) körül, és indul a játék elölről. Eggyel kevesebb labda, vagy babzsák kell, mint a játékosok száma.

20. A játékvezető speciális feladatai: energikusan, kell a játékot vezetni. 21. Egyéb/megjegyzés: Márciusban az Így tedd rá! – népi játék, néptánc módszertani továbbképzésen tanultam ezt a játékot, ott babzsákkal játszottuk, de azóta még nem volt alkalmam kipróbálni más környezetben. Élmény teli, jó családi játék volt, amit, majd szívesen kipróbálok az óvodásokkal is.

A játékvezető speciális feladatai: Energikusan, kell a játékot vezetni.

Egyéb/megjegyzés: Márciusban az Így tedd rá! – népi játék, néptánc módszertani továbbképzésen tanultam ezt a játékot, ott babzsákkal játszottuk, de azóta még nem volt alkalmam kipróbálni más környezetben. Élmény teli, jó családi játék volt, amit, majd szívesen kipróbálok az óvodásokkal is.

A játékot lejegyezte: Tanácsné Kiss-Patik Tünde Margit