JÁTÉKRA FEL!

Támcsu-Németh Csilla: Mit hozott a kishajó?

  1. A játék neve, címe: Mit hozott a kishajó?
  2. A játék pedagógiai célja: -Mozgásfejlesztés -Értelmi fejlesztés -Ritmusfejlesztés
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: -5,5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény:
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai:
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei:
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Hoztam nektek egy új játékot, amiben hajóskapitányok leszünk. A neve: Mit hozott a kishajó? Minden hajóban két kapitány evez, miközben utánozzuk a hajó mozgását és a víz hangját ezután a kapitányok feladata, hogy leutánozzák azt, amit a kishajó hozott.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek párban ülnek egymással szemben, mindkét kezükkel összekapaszkodva, a teremben szétszórt alakzatban. Ritmusosan előre-hátra dőlnek, közben a víz hangját utánozzák: ” liccs-loccs…” A játékvezetővel közösen megkérdezik: „mit hozott a kishajó?” A játékvezető mond egy olyan állatot vagy tárgyat, amit a testükkel esetleg a hangjukkal is meg tudnak jeleníteni. Pl: kígyó: hason csúsznak, közben sziszegnek ; pamutgombolyag: leguggolnak fejüket a két térdük közé hajtják.
  18. A játék lezárása: A hajó utolsó „rakománya” rakéta. A gyerekek leguggolnak, mindkét kezük magastartásban úgy, hogy az ujjbegyeik összeérnek. Hangosan visszaszámolunk tíztől, a visszaszámlálás végén felkiáltunk: „Kilövés!”, mire a gyerekek felugranak.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék teljes menetében folyamatosan dicsérek, buzdítok. Név szerint kiemelem az egy-egy feladatban kiemelkedően ügyes gyerekeket.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A víz hangjának utánzása (liccs-loccs) helyett a „Megy a hajó a Dunán…” kezdetű mondóka elmondása.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A szabályok részletes ismertetése és mivel óvodáskorú gyerekekről van szó folyamatos segítségadás. Ha páratlan számú gyermek vesz részt a játékban a játékvezető is "beül az egyik hajóba".
  22. Egyéb/megjegyzés: Esetemben a játékot 3-6 éves vegyes életkorú óvodai csoporttal játsszuk.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Támcsu-Németh Csilla