JÁTÉKRA FEL!

Szolnoki Csilla: Autós játék

  1. A játék neve, címe: Autós játék
  2. A játék pedagógiai célja: Színek gyakorlása
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Labda, székek, különböző színű szalagok, különböző színű vlabdák.
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Csoportszoba átrendezése, székek kikészítése, szalagokkal különböző színű garázsok megjelölése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Gyerekekkel a székek pakolása, nagy csoportos gyerekekkel a szalagok székre kötözése.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Mindenki elfoglal egy helyet az óvónéni által meghatározott széken, ahol meghallgatják a játék szabályát.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek lesznek az autók.Az autók különböző színűek.Mindenki az autó színének megfelelő garázsban parkol.A garázs színét a székre kötözött szalag jelzi. A napot labda szimbolizálja.Ha a nap felkel, indulhatnak az autók.Adott színű labdára, az azzal megegyező színű autók indulhatnak, pl. sárga labdánál sárga autók mehetnek.Van egy színes labda is, ha az kel fel, akkor bármilyen színű autó közlekedhet.Ha a nap lemegy, az autóknak vissza kell térniük a garázsukba, minden autónak abba a színű garázsba kell visszatérnie, ahonnan eredetileg indult. Menet közben az autók brümmöghetnek, dudálhatnak, de nagyon kell figyelniük a balesetmentes közlekedésre!
  18. A játék lezárása: Minden autó visszaparkol a garázsba, összszedjük a kellékeket.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megbeszéljük, hogy jókor indultak e az autók, megfelelő helyre parkoltak e, balesetmentes volt e a közlekedés.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Első körben érsemes úgy játszani, hogy minden autó közlekedik és később bontjuk egyre több színre őket.
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Szolnoki Csilla