JÁTÉKRA FEL!

Szilágyiné Kelemen Éva: Csomagadogatós játék

  1. A játék neve, címe: Csomagadogatós játék
  2. A játék pedagógiai célja: Közösségépítés, tanulók együttműködési képességének fejlesztése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Székek/padok épségének ellenőrzése.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 14+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Csomagolópapírok, bármilyen ajándékba szánt tárgy.
  12. Technikai igény: Szék vagy pad minden résztvevő számára, zenelejátszó eszköz.
  13. Az előkészítés feladatai: A játék lebonyolítási helyszínének berendezése: székek, padok körben való elhelyezése, zeneszám(ok) kiválasztása, a csomag elkészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Székpakolás, zeneválasztás, saját csomag elkészítése.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játékvezető körben leülteti a résztvevőket, elmagyarázza nekik a játékszabályokat, elindítja a zenét és közben röviden elmondja a kerettörténetet: A mai baráti összejövetelünket egy kis meglepetéssel kezdjük. Egy ajándékcsomagot hoztam nektek, amit közületek egy játékos fog megnyerni. Miután kibontotta, eldöntheti, hogy megtartja vagy megosztja a többiekkel. Induljon hát a játék!
  17. A játék menete, játékszabályok: Egy játékos kezébe fogja a csomagot. A játékvezető elindítja a zenét. A játékosok egy meghatározott irányba adogatják egymásnak a csomagot. Tilos 1-2 másodpercnél tovább kézben tartani. Amikor a zene elhallgat, a csomagot éppen kezében tartó játékos lebont egy réteg csomagolópapírt, majd a zene elindul és a csomag halad kézről-kézre tovább A játék annál izgalmasabb, minél több rétegű és minél változatosabban néz ki a csomagolás.
  18. A játék lezárása: A játék egészen addig tart, amíg valaki le nem veszi az utolsó réteg csomagolást és ezzel meg nem nyeri az ajándékot.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játékvezető gratulál a nyertesnek és további jó szórakozást kíván a társaságnak. A nyertes eldöntheti, hogy az ajándékot megtartja magának vagy megosztja a többiekkel. Például egy tábla csokoládét a játékosok együtt is elfogyaszthatnak.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Első variáció: A játékvezető nem maga készíti a csomagot. hanem előre azt kéri a játékosoktól, hogy ne üres kézzel érkezzenek az összejövetelre, hanem mindenki készítsen az előbb leírtak alapján egy kis csomagot, aminek még később jelentősége lesz. Második variáció: A csomag nem egy meglepetést tartalmaz, hanem az áll a kerettörténetben, hogy egy bomba van elrejtve a csomagban és aki az utolsó réteget fejti le róla, annál robban a bomba, ezáltal kiesik a játékból.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játékvezetőnek ügyelnie kell arra, hogy a zene teljesen spontán álljon meg, ezáltal ne tudja befolyásolni, hogy mely játékos kezébe kerüljön a csomag.
  22. Egyéb/megjegyzés: Fontos, hogy ha ajándék kerül a csomagba, akkor az ne képviseljen nagy értéket, inkább legyen ötletes és egyedi, a legjobb pedig az, ha saját kezűleg készült. Ezt a játékot ajánlom zsúrokra, osztálytalálkozókra, baráti összejövetelekre, ahol a résztvevők egy kis meglepetéssel örömet tudnak szerezni egymásnak.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Szilágyiné Kelemen Éva