A játék neve, címe: A kóbor lovag A jóképű herceg már régóta úton van és nagyon fáradt.Keresi a kaput,melyen át hazajuthat családtagjaihoz.
A játék pedagógiai célja: Ez egy csapatépítő játék,mely fegyelemre nevel és fejleszti a megfigyelő képességet is.
A játék jellege: egyuttmukodesi
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Meg kell nézni,hogy vannak-e balasetet okozó tárgyak a talajon,ahol a gyerekek mozognak.Illetve jó,ha egyenes a terep.
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,
Résztvevők életkora: 5+
Játékidő: 10-15 perc
Helyszín: barhol
Helyigény: kor
Az előkészítéshez szükséges idő:nincselokeszulet
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Egy beszélgetés arról,hogy a játék remek időtöltés,mely felvidítja az embert.
A játék megnyitása, nyitánya: Hol volt ,hol nem volt,volt egyszer egy bátor lovagunk,aki sok-sok csatában mérhette már össze az erejét az ellenségeivel. Egyre jobban hiányolta már a családját,ezért elhatározta ,hogy elengedi a seregét és ő maga is hazatér. Nagyon régen volt már otthon,ezért nem találja a hazavezető kaput.
A játék menete, játékszabályok:A csoporttagok körbeállnak, egy ember kimegy, a többiek addig megbeszélik hol lesz a kapu, melyik két játékos (őrök) között. A kint lévő játékost behívjuk, akinek az a feladata, hogy meg kell találnia a kaput. Eközben senki sem szólalhat meg. Szemkontaktus felvételével próbálják meg a kapu őrei hívogatni a játékost, míg a többiek szemmel taszítják maguktól. Arcjáték nincs. A játékos háromszor próbálkozhat, ha nem sikerül, akkor újra kezdődik a játék.
A játék lezárása: Gratulálok! Minden lovagunk hazatalált és ma már a saját ágyában hajthatja álomra a fejét! 🙂
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megköszönöm,hogy velem tartottak ,megdicsérem őket. Megkérdezem,hogy mi volt a leszórakoztatóbb a játékban,van-e kedvük máskor is velem tartani.
A játékvezető speciális feladatai: Fontos,hogy a játékosok csendben maradjanak,csak a szemükkel kommunikálhatnak.
A játékot lejegyezte: Szigetinè Gara Tünde