JÁTÉKRA FEL!

Szentpéteriné Bodzás Mária

  1. A játék neve, címe: Legügyesebb Méhecske
  2. A játék pedagógiai célja: Játék élmént nyújt, emellett fejlődik a gyermekek szem-kéz koordinációja, figyelme, kudarctűrő képessége. Matematikai tapasztalatokat szereznek. Számlálással valamint több-kevesebb összehasonlításával.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a játékosok figyelmét, hogy játék közben egymást ne lökdössék!
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Asztal illetve a játékhoz szüksége eszközök. Karton virág nagyméretű, virágporok (kicsi papírgalacsinok), ruhacsipesz méhecske.
  12. Technikai igény: A kellékek elkészítése egyszer szükséges. Ehhez szükséges nagyméretű kartonok színes, cirtomsárga színes papír, ruhacsipesz 4-8 db, ragsztó, olló.
  13. Az előkészítés feladatai: Az előkészítés során elkészítjük a játékhoz szükséges eszközöket, melyet aztán később is használhatunk. Karton virág elkészítése 5-7 évesek, eközben fejlődik kézügyességük, szem-kéz koordinációjuk, különböző technikák ismerete. Ugyanez a korosztály segíthet a csipesz méhecskék elkészítésében. Virágpor elkészítése 3-4 évesek tépéssel és gyűrköléssel. Mindeközben fejlődik kézügyességük, finommotorikájuk. Mindezt egy külön tevékenység keretében elkészítjük, így később az előkészítéshet szükséges idő csökken.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játék előtt egy közös tevékenység során elkészítjük a szükséges kellékeket. A kellékek lkészítéséhez többféle technikát alkalmazunk (vágás, ragasztás, tépés, gyürkölés) Mindez plusz időt igényel, ám amint készen van, motiváló hatással van a gyermekekre.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Az elkészült kellékeket az előkészített asztalra helyezem. Kiválasztom a játékosokat 4-6 játékos és ismertetem a játékszabályát.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játék szabálya: Az asztalon elhelyezett virágon virágporok vannak. Az ügyes kis méhecskék össze szeretnék gyűjteni a virágporokat. Minden játékos kap egy ruhacsipesz méhecskét, mely segítségével tudják összegyűjteni a méz alapanyagául szolgáló virágport. Nagyon fontos, hogy a virágport kézzel nem foghatjátok meg, csak a ruhacsipesz méhecskével, különben kiestek a játékból.Minden méhecske összegyűjti maga a mellé a virágporokat, melyet a játék végén megszámlálunk és kihírdetjük a győztest.
  18. A játék lezárása: A játék lezárásaként megszámláljuk a virágporokat, kihírdetjük a győztest, majd a méhecskék új méhecskét választanak maguk helyett.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdícsérem a játékosokat, megköszönöm a részvételt. A játék végén megbeszéljük, ki, hogyan érezte magát, mit tanult a játékból.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Attól függően, hogy hány méhecskével játszunk, 4-6 játékosként a nyertes méhecskék játszanak egütt egy játékot. Továbbfejlesztés, nagyobb virág készítése, melyhez több gyerek odafér így nagyobb helyet igényel, de több gyerek játszhatja.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A szabály ismertetése. Folyamatos figyelem, mely vonatkozik a játékszabályok betartására (kézzel nem nyúlunk a virágporhoz), A másik méhecskétől nem rabolunk, csak a virágról gyűjtjük a virágport!!!
  22. Egyéb/megjegyzés: A tapsztalatokat tekintve szeretik a gyerekek ezt a játékot. Az éppen nem játszó gyerekeke szívesen szurkoltak a játszó méhecskéknek.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Szentpéteriné Bodzás Mária