A játék neve, címe: Bábeli kockatorony, ahogy mi játszuk
A játék pedagógiai célja: együttműködés, kommunikáció fejlesztése, egymásra figyelés
A játék jellege: Együttműködési
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,
Résztvevők életkora: 10 évtől idősebb
Játékidő: 10-15 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Eszközigény: Dobble kártya, dobókockák, gyurma
Technikai igény: asztal, vagy bármilyen sima felület
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A játék megnyitása, nyitánya: Tornyot kell építeni dobókockákból. ( Résztvevőktől függően megfigyelő tornyot, vadászlest stb.) A kockák megszerzése is feladat. Kerettörténet a résztvevők korától, illetve nemétől függ. A torony építéséhez az alapanyagot veszélyes terepen kell keresni. A felderítő nem lát, mert mondjuk éjjel van. ( Fiú résztvevők esetén pl. háborús helyzet ) A társa irányítja, hogy merre menjen, nehogy mocsárba kerüljön ( vagy aknába lépjen)
A játék menete, játékszabályok:Két pár vesz részt a játékban. Mindegyik pár egyik tagja elfedi a szemét. Kockákat kell az asztalról gyűjteni a toronyépítéshez. Ez a következőképpen történik: Dobble kártyával döntjük el, hogy melyik páros kereshet kockát. A látó versenyzők játszanak a kártyával. Aki előbb észreveszi a közös ábrát a két kártyalapon, az navigálhatja bekötött szemű társát egy kocka megszerzésére, ill. a torony építésére. Az asztalon elhelyezett gyurmakupacokhoz tilos hozzáérni, ha mégis ez történik, a másik csapat következik.
A játék lezárása: Amikor elfogynak a kockák, akkor van vége a játéknak. Az nyer, akinek magasabb tornya épült.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A bekötött szeműek tapasztalataira kérdezek rá. Mennyire érzik a távolságokat, mennyivel más a koordináció látás nélkül.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Lehet úgy játszani, hogy időt mérünk, nem addig tart a játék, amíg elfogynak a kockák, hanem mondjuk negyed órát. Lehet a Dobble kártya helyett más módon eldönteni, hogy ki következik. Esetleg simán egymás után kerülnek sorra a párok.
A játékvezető speciális feladatai: Figyelni kell a bekötött szemű játékosok kezére, illetve a kártyázásnál a gyorsabb reakciót ellenőrizni.
A játékot lejegyezte: Szalókyné Uhrner Judit Nikola