JÁTÉKRA FEL!

Szabó Szilvia: Kalandtúra!

A játék neve, címe: Kalandtúra!

A játék pedagógiai célja: Társas együttműködés

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: közepes

Szükséges biztonsági intézkedések: Egy nagyobb teret szabaddá kell tenni, mivel a csapatok „vakon” fognak haladni, az esetleges akadályok balesetveszélyt jelenthetnek.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 10 évtől idősebb

Játékidő: 10-15 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye

Eszközigény: csomagolópapír, olló, cellux

Az előkészítés feladatai: A játéktér biztonságossá tétele, az esetleges akadályok megszüntetése a játékosokkal közösen. A start és célvonal kijelölése szintén a részvevőkkel együtt.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játéktér kijelölése, –„tereprendezés”.

A játék megnyitása, nyitánya: Egy erdei kiránduláson résztvevő csoport néhány tagja eltévedt és egy nagyon veszélyes, éhes fenevadakkal teli szakaszon találták magukat. Csak úgy tudnak innen kijutni, és visszatérni a többiekhez, ha építenek maguknak egy speciális járművet, amiben sérthetetlenek lesznek és a vadállatok messziről elkerülik őket. Viszont ez a csodajármű csak bizonyos ideig ad védelmet, ezért nagyon kell sietni és mivel sokan vannak 2 járműre is szükség lesz.

Csapatalakítás: a játékosok két 4-4 fős csapatban fognak játszani. A kellékek kiosztása a csapatoknak. A játékosoknak meg kell beszélniük, hogy hogyan fogják elkészíteni a „buszukat”, és 5 perc áll rendelkezésükre, hogy elkészítsék a „járművet”.

A játék menete, játékszabályok:A csapatoknak be kell szállniuk a csomagolópapírból elkészített „járművükbe”, majd egy adott jelre elindulni a célvonal felé. Menet közben a csapat minden tagjának a járműben kell maradni. Ha a papír elszakad, akkor vissza kell menni a kiindulási helyre, meg kell javítani, majd újra indulni.

A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha mindkét csapat minden tagja beér a célba.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Miután mindkét csapat sikeresen célba ért gratulálunk a sikeres kijutáshoz. Megbeszéljük, hogy hogy érezték magukat, mit tanultak a játék során és mi az amit legközelebb egy hasonló játékban másképp csinálnának. (pl. nagyság szerint állni a járműbe, alaposabban, több helyen, pontosabban ragasztani a papírt, jobban megválasztani az összeragasztott papír hosszát, stb.)

A játékot lejegyezte: Szabó Szilvia