JÁTÉKRA FEL!

Szabó Ildikó: Baseball-fogó

  1. A játék neve, címe: Baseball-fogó
  2. A játék pedagógiai célja: ügyesség, sport, állóképesség fejlesztés
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény:
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: a négyzet felrajzolása a földre
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A négyzet csúcsainak kijelölése, vonalak rajzolása
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A szabályok elmondása után, a fogók sorrendjének ismertetése
  17. A játék menete, játékszabályok: 4 gyerek egy lerajzolt négyszög négy csúcsán helyezkedik el az 5. játékos a négyzetben áll. A játékvezető tapsára a külső játékosok elindulnak a következő (megbeszélés szerint baloldali, vagy jobb oldali) csúcshoz, a középen állónak meg kell fognia az egyik játékost, mielőtt az a kijelölt pontra ér. Akit megfognak, kiesik a játékból, majd a játék folytatódik tovább. A játék véget ér, ha mindegyik külső játékost megfog a fogó, vagy valamelyik játékos visszatér a kiinduló pontra (hazafutás). Ezt a belső játékosok/fogók cserélésével megismételjük.
  18. A játék lezárása: Az egyes játékrészeknek a lezárása a játékszabályoknál. A tényleges játék befejezése: amikor mind az 5 játékos volt fogó. Az nyer, akinek kevesebb „hazafutása” volt.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicsérni a játékosokat, megköszönni a részvételt, megkérdezni, hogy hogyan érezték magukat, milyen tapasztalatokat szereztek, mit tanultak belőle …
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A négyzet helyett lehet háromszög, ötszög, …, ekkor a szögek számánál eggyel nagyobb számú játékos játszhatja. Taps helyett lehet síp is, hogy jobban hasonlítson a baseballhoz. Nagyobb létszám esetén csak egy játékrész javasolt, ekkor 25 fő is játszhatja.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Vitatható esetekben ő dönt. Folyamatos figyelni kell a játékosok fizikai és lelki biztonságára is!
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Szabó Ildikó