JÁTÉKRA FEL!

Szabó Edit: A csomagszállító

  1. A játék neve, címe: A csomagszállító
  2. A játék pedagógiai célja: Magyarország megyéinek gyakorlása
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Nincs különösebb biztonsági intézkedés. Hívjuk fel a figyelmet a székekkel történő balesetekre, nehogy mellé üljünk a játék hevében, vagy nekiessünk!
  6. Résztvevők száma: 8-14,15-20
  7. Résztvevők életkora: 10+,14+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Egyel kevesebb szék, mint ahányan vannak. Kitűzők a megyék neveivel, sál
  12. Technikai igény: Székek. Különösebb technikai igény nincs. A helység legyen jól megvilágított, hogy el tudják olvasni a kitűzőket.
  13. Az előkészítés feladatai: A székeket körbe kell helyezni, A játékosok kiválasztják maguk közül a postást. A kitűzőket egy foglalkozás alkalmával elkészítik.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A résztvevőkkel előre elkészíthetjük a kitűzőket. Mindenki saját maga választhatja ki melyik megye szeretne lenni. Ügyeljünk, ne legyen kettő egyforma!
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Ma Magyarország megyéiben kalandozunk. Csomagszállításra vállalkoztunk. Egyik megyéből a másikba kell a csomagokat elszállítanunk. Segítetek nekem ebben?
  17. A játék menete, játékszabályok: A játék kezdetén játékosok kiválasztják maguk közül a postást, aki a kör közepére áll és bekötik a szemét. A többiek helyet foglalnak a körbe elhelyezett székeken.A postást körbeforgatják, hogy ne tudja merre áll. A játékvezető feladata, hogy elmondja, hogy melyik megyéből melyik megyébe visz csomagot a postás, és hogyan. PL. Baranyából Somogyba küldtek egy csomagot egy lábon ugrálva. Ekkor a két megye képviselői megpróbálnak helyet cserélni egy lábon ugrálva úgy, hogy közben a postás valamelyikük helyére megpróbál bekötött szemmel leülni. A szék nélkül maradt játékos lesz a következő postás.
  18. A játék lezárása: A játékot akkor hagyjuk abba, amikor már lehetőség szerint mindenki volt postás. Vagy mielőtt ráunnának a résztvevők!
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megköszönjük a részvételt és megkérdezzük, hogy a következő alkalommal mit változtassunk rajta, hogy még jobb legyen a játék, még jobban érezzük magunkat! Megkérdezzük, hogy tetszett-e a játék?
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nem baj, ha kevesebben vagyunk, mint ahány megye van, legközelebb a többit gyakoroljuk. Ezt a játékot lehet játszani a hónapok neveivel, a megyeszékhelyekkel, hét napjaival, stb. játszani…
  21. A játékvezető speciális feladatai: Figyelni kell, hogy a mozgásos feladatoknál a balesetet megelőzzük!
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Szabó Edit