JÁTÉKRA FEL!

Süvegjártó Jánosné: Kétballábasok

  1. A játék neve, címe: Kétballábasok
  2. A játék pedagógiai célja: Oldaliság (jobb-bal) megtanulása és megerősítése, szabálytudat és szabályismeret fejlesztése
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: székek
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: körbe állunk, mindenki visz egy széket és elé áll
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Játékra hívás
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kétballábasok figyelem! Elutazunk jobb és baloldal országába! Jobb oldal országába akkor utazunk, ha a jobb kezünket vagy lábunkat használjuk, bal oldal országába akkor ha bal oldalit használjuk. De vigyázz, csakis akkor juthatsz el oda, ha nagyon figyelsz és pontosan csinálod! A tévesztők kiesnek és leülnek a székre! Ha mindkét kezünket vagy lábunkat használjuk, akkor nem tudunk eljutni se jobbra se balra, így hát helyet cserélünk egymással!
  17. A játék menete, játékszabályok: 16. A játék menete, játékszabályok: a felnőtt mondja és mutatja, hogy melyik kezünkkel és lábunkkal mit kell csinálni (jobb kéz, bal kéz, jobb láb, bal láb, mindkét kéz- láb stb…) ezzel egy mozgást végzünk, amit utánozni kell (dobolás combon, fej-váll ütögetése a megadott kézzel, láb koppantás a talajon, fej biccentés megadott oldalra……) Aki eltéveszti a kezét, vagy a lábát, az zálogot ad és leül a székére. Ha mindkét végtagunkat (mindkét kezünket vagy lábunkat)használjuk tevékenységre, akkor helyet kell cserélni valakivel, máshova kell állni a tevékenység elvégzése után.
  18. A játék lezárása: Zálogok kiváltása játékos feladatokkal (rajzolás táblára, békaügetés a körön belül,versmondás, éneklés stb…)
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Aki nem tévesztett, dicséretben részesül, és ő mondja meg, hogy mivel lehet kiváltani a zálogot.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Az első körben nem tévesztők közül egyikük megmondhatja a második körben, hogy mit kell csinálni a többieknek. Szabadtéren szék helyett le lehet ülni a fűbe. A tevékenységek alatt szólhat zene, ezzel a ritmusérzékük fejlődhet!
  21. A játékvezető speciális feladatai: szabályok előírása, betartatása, fegyelmezés.
  22. Egyéb/megjegyzés: Szigorúan csak az adott oldali kéz vagy láb mozoghat!
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Süvegjártó Jánosné