JÁTÉKRA FEL!

Stolár Szilvia: Fogd meg…!

  1. A játék neve, címe: Fogd meg…!
  2. A játék pedagógiai célja: Fejlesztési területek: gyors reagáló képesség, értelmi képesség (testrészek), kudarctűrő képesség,
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Résztvevő párok számának megfelelő babzsák
  12. Technikai igény: Nincs technikai igény
  13. Az előkészítés feladatai: Megfelelő hely biztosítása
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Játékba hívogató-csalogató dalocska. A játékhoz szükséges hely előkészítése közösen a gyerekekkel, eszközök (babzsák) kihelyezése.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Ezen időszakban a gyermekekkel a testrészekkel kapcsolatosan végeztünk játékos tevékenységeket. Ehhez illeszkedik ez a játék is.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek párt választanak maguknak, majd egymással szemben leülnek két oszlopban. A párok közé középre a földre (szőnyegre) minden pár elé egy-egy babzsákot helyezünk. A játékvezető a testrészeiket megérintő utasításokat ad: – Fogd meg a nyakad .-Fogd meg a könyököd – Fogd meg a hasad stb Majd – Fogd meg a babzsákot! A párok közül az az ügyesebb, aki hamarabb elkapja a babzsákot és felemelve jelzi ezt. Gyerekek érdeklődésétől függően ismételhetjük. Nagyobb korosztály számára kudarctűrő képességük függvényében játszhatjuk folyamatos kieséssel.
  18. A játék lezárása:
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Verbális jutalmazás, dicséret.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nagyobb korosztály számára páronként kiesés, ezáltal a végén egy győztest lehet hirdetni.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Mivel az ilyen korú gyerekek kudarctűrő képessége még alacsony, ezért a játék során folyamatos dicséret, pozitív megerősítés, buzdítás szükséges minden gyermek számára.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Stolár Szilvia