A játék neve, címe: Békázó
A játék pedagógiai célja: Kellemes légkör teremtése,az utánzás öröme,békajárás elsajátítása, gyakorlása. Egyensúlyérzék fejlesztése.
A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a figyelmet, hogy egymás testi épségére vigyázzanak.
Résztvevők száma: 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb
Játékidő: 1-5 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
Az előkészítéshez szükséges idő:
A játék megnyitása, nyitánya: A terem egyik felén egy gyerek áll, ő lesz a gólya (fél lábon áll) a másik oldalon a többiek helyezkednek el, ők lesznek a békák (guggolnak).
A játék menete, játékszabályok: A békák a nádasban pihennek. A nádasban a terem kijelölt részében a békák guggolhatnak illetve békaugrással közlekedhetnek. A gólya a vízparton áll féllábon (a terem másik oldalán). A játékvezető kijelöl egy békát, aki kérdezgeti 2-3 szor, hogy milyen az idő. A gólya válaszol rá. Ha azt válaszolja, hogy szép napos idő van, a békák a helyükön maradnak. Ha a válasza az, hogy esős az idő a békák elindulnak (szétszélednek) békaugrással és a gólya elkap valakit. A gólya csak fél lábon szökdelve haladhat.
A játék lezárása: Akit elkap a gólya az lesz a következő gólya!Jóllaktak a gólyák most már jöhet a munka!
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megkérdezem, hogy kinek hogy tetszett a játék. Olyan magasra emelik a kezüket, amennyire tetszett a játék. Szóbeli dicséretben részesítem azokat a gyerekeket akiket nem kapott el a gólya.
A játékot lejegyezte: Simonné Somossy Melinda