JÁTÉKRA FEL!

Simon Edit: : Mi lennék,ha gyümölcs lennék… Gyümölcssoroló, Gyümölcs piac

  1. A játék neve, címe: : Mi lennék,ha gyümölcs lennék… Gyümölcssoroló, Gyümölcs piac
  2. A játék pedagógiai célja: A résztvevők használják a tanult gyümölcsök neveit játékos formában. Együttmüködési készségük, koncentráló és memória képességük, mozgáskoordinációjuk fejlesztése.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Fel kell hívni a játékosok figyelmét, hogy helyváltoztatáskor figyeljenek egymásra.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Nincs szükségünk kellékre a játék során.
  12. Technikai igény: Minden játékosnak legyen egy széke.
  13. Az előkészítés feladatai: Be kell rendezni a helyszínt,hogy körben ülve biztonságosan tudjanak játszani.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Segítenek a tanterem elrendezésében (padok,székek)
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Tanultunk a gyümölcsökről. Megfigyeltük a sokféleségüket. (színét,formáját,illatukat) Finom salátát is készítettünk belőlük. Gyurmából is megformáztuk őket. – Mi lennél, ha gyümölcs lennél? Most mi leszünk a gyümölcsök a piacon!
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok körben ülnek, a játékvezető is ül (velük játszik) és úgy irányítja a játékot. Mi lennék,ha gyümölcs lennék…(szimbólum játék): A gyerekek körben ülnek. -Mindenki gondolja végig, hogy milyen gyümölcs szeretne lenni. -Most mondja mindenki egyszerre a kiválasztott gyümölcsöt! Na mégegyszer, mert egy szót sem értettem! Talán hangosabban kellene! Jajaj, így megsüketülök, mondjátok halkan!Nahát ez így nem megy, mi lehet a baj? Talán, ha külön-külön mondanánk. Gyümölcssoroló (memória játék): Az első gyerek mondja a saját gyümölcs nevét, a második az elsőét és az övét, és így tovább. (Aztán játszhatjuk a kört visszafelé is.) Gyümölcs piac (székfoglakó): Egy eladó úgy dönt, hogy a gyümölcsök nincsennek a helyükön, ezért kétféle módszerrel cserélgeti őket. -Cseréljen helyet a körte és az alma! (természetesen,ha van ilyen) Ekkor helyet cserél az a két gyümölcs, aki hallotta a nevét. -Elgurultak a gyümölcsök! Ekkor mindenki helyet cserél.
  18. A játék lezárása: Nagyon ügyesek voltatok! Gyönyörű,egészséges gyümölcsökkel játszhattunk most! Remélem nem felejtitek el, hogy mindennap egyetek is belőlük!
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék élményéért játszunk. Nem esik ki senki a játékból. A végén mindenki elfogyaszthat egy számára izletes gyümölcsöt.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Gyümölcskosár (szociometriai játék): Gyümölcsfotókból mindenki válasszon ki egyet, ami szeretne lenni. A nevüket írják rá a kép hátuljára. Egy hatalmas megrajzolt kosárba mindenki tegye bele a képét, oda ahol a legszívesebben lenne. Középre, szélre, barátja ,barátnője mellé. Ha elkészültünk, nézzük meg milyenek lennénk. Gyönyörű ugye?
  21. A játékvezető speciális feladatai: A szabályokat fokozatosan ismertetjük, különösen kell figyelni a gyerekek által választott nevekre (hogy tudjunk segíteni, vagy korrigálni) Fontos a jó kedv megteremtése. Mosolyogva, lehetőség szerint mindenkire figyelve tartsuk a játékfoglalkozást.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Simon Edit