A játék neve, címe: Bibliai nevek tornya
A játék pedagógiai célja: Együttműködés fejlesztése, hittan órai tananyag játékos kiegészítése. Bibliai nevek gyakorlása.
A játék jellege: Együttműködési
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Berendezési tárgyak helyes elhelyezése.
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,
Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb
Játékidő: 1-5 perc
Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Eszközigény: 8-10 dobókocka páronként, 2 db szembekötő kendő
Technikai igény: 2 asztal, 2 szék
Az előkészítés feladatai: A tanteremben egy-egy asztalhoz két-két szék elhelyezése, játékospáronként, a párok egymás mellé üljenek. Dobókockák, kendők előkészítése.
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Padok, székek elhelyezése, dobókockák elosztása.
A játék megnyitása, nyitánya: Válasszatok magatoknak egy-egy párt, és üljetek az asztalokhoz egymás mellé!
A játék menete, játékszabályok:Bábel tornyát fogjuk megépíteni páronként. Döntsétek el, hogy a játékban ki legyen az építő és ki legyen a munkavezető. Együtt kell felépítenetek egy tornyot úgy, hogy az építőnek bekötjük a szemét és csak egy kézzel építheti egymásra a kockákat, míg a munkavezető a hangjával, tanácsaival irányítja az építést. Csak a szavaival segíthet. Minden kockát csak akkor helyezhettek rá az előzőre, ha előtte kimondta egyikőtök egy bibliai személy nevét. Lehet az női vagy férfi név is. Egy név egyszer szerepelhet. Beszéljétek meg, hogy milyen technikát alkalmaztok. Erre 1 percetek van. A játékra 4 percet kaptok. A leborult tornyot újra felépíthetitek az elmondott feltételek alapján
A játék lezárása: Állj! Lejárt a 4 perc. Nézzük meg a végeredményt.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén kérdések alapján értékeljük közösen játékot. Hogy érezted magad a tervezés alatt? Milyen technikát alkalmaztatok az építés során? Mi okozott nehézséget? Mitől vált izgalmassá a játék? Hogyan kommunikáltatok egymással? Érthető volt-e mindig az utasítás? Hogyan osztottátok be az időt? Mit csinálnátok másképp? Hogyan éreztétek magatokat a játék alatt? Hogyan fejeznéd be a mondatot? Jutalomként bibliai igés kártyával is jutalmazhatjuk a tanulókat.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játékot játszhatják a Bibliában szereplő városok neveivel is.
A játékvezető speciális feladatai: A bibliai nevek kimondásának nyomonkövetése.
Egyéb/megjegyzés: A játék továbbfejlesztett változatát akkor érdemes elvégezni, ha a gyerekek elegendő bibliai nevet ismernek, vagy felelevenítettük azokat a játék előtt.
A játékot lejegyezte: Schriffertné Szigeti Judit