JÁTÉKRA FEL!

Sári-Szigetvári Erika: Ki a parancsnok?

A játék neve, címe: Ki a parancsnok?

A játék pedagógiai célja: Figyelem fejlesztés Közösségfejlesztés

A játék jellege: Csoport- vagy párképző

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Fel hívom a játékosok figyelmét, hogy nagy helyhez szükséges utánzásnál figyeljenek egymásra.

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb, 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb

Játékidő: 10-15 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei:

Megkérem a játékosokat, hogy segítsenek a játékeszközöket elpakolni a zavartalan játék érdekében!

A játék megnyitása, nyitánya: A játék előtt a résztvevőkkel együtt táncolunk az Apacuka zenekar: Tükör c. dalán. Egy olyan játékot hoztam most nektek, ami nagyon hasonlít arra a játékra amit az előbb játszottunk, csakhogy itt a tükör egy másik társunk lesz.

A játék menete, játékszabályok:Kiszámolunk, vagy választunk egy figyelőt, aki kimegy, vagy hátat fordít. Titokban, csendben kijelölünk egy majmot. A játékos visszajön s figyel: ki kell találni, hogy ki a majom! A majom pedig csinál valamit, a többiek azonnal utánozzák, s lehetőleg nem néznek a majomra, nehogy a szemük állásából kitalálja a figyelő! A majom meg fintorog, leguggol, fejét vakarja, fülét húzgálja, szamárfület mutat, megfogja az orrát, kinyújtja a nyelvét, vagyis rengeteg mindent csinálhat, de lehetőleg gyorsan váltogassa! A figyelőnek azt kell megfigyelnie, hogy ki csinálja először az új mozdulatokat, mert világos, hogy azt utánozzák, az a majom! Legjobban váltásoknál tudja rajtacsípni a majmot. Ha a figyelő kitalálta, hogy ki a majom, helyet cserélnek, ha nem vagy sokáig nem találja ki, újra kimegy. Ha már háromszor volt kint, új figyelőt és új majmot olvasunk ki, illetve jelölünk ki.

A játék lezárása: : A játékot addig játszunk, amíg minden résztvevő legalább egyszer parancsnok nem lesz. Felhívom a figyelmüket a folyadék pótlásra!

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: - Nagyon ügyesek voltatok, nagyon vicces mutogatásokat találtatok ki! - Köszönöm szépen a játékot, élmény volt veletek játszani! - Ti, hogy éreztétek magatokat? - Mit tanultatok ebből a játékból?

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: - Játékeszközök használatának bevonása

A játékvezető speciális feladatai: A szabályok fokozatos ismertetése. Folyamatosan figyelni a játékosok fizikai és lelki biztonságára! Felhívom a figyelmüket a folyadék pótlásra!

A játékot lejegyezte: Sári-Szigetvári Erika