A játék neve, címe: Tedd, amit mondok!
A játék pedagógiai célja: Térészlelés, téri irányok gyakorlása, a verbális kifejezések értése, gyakorlása, mozgásfejlesztés. Kudarctűrő képesség fejlesztése.
A játék jellege: Egyéb
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a figyelmüket, figyeljenek egymásra, nehogy egymásnak ütközzenek, illetve nehogy felborítsák a széket.
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb, 8-14 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
Eszközigény: Semmilyen kellékre nincs szükség a játék során.
Technikai igény: Minden résztvevő gyermeknek egy székre van szüksége.
Az előkészítés feladatai: A székek elhelyezése egymás mellé, egy vagy két sorban, hogy a gyerekek kényelmesen elférjenek.
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekekkel közösen készítjük elő a székeket a játékhoz.
A játék megnyitása, nyitánya: Elmondjuk a gyerekeknek a játék nevét, felhívjuk a figyelmüket az esetleges balesetveszélyek elkerülésére, majd elmondjuk a játékszabályokat.
A játék menete, játékszabályok:Minden gyerek széken ül. Különböző utasításokat adunk és ezeket kell nekik végrehajtani. Aki eltéveszti, kiesik a játékból. A győztes az, aki a legtöbb utasítást hajtja végre hibátlanul. Pl.: Álljatok a szék mögé! Jobb kezedet tedd rá a székre! Bal kezedet tedd rá a székre! Guggoljatok a szék elé! stb.
A játék lezárása: Versenyhelyzet nélkül is játszhatjuk a játékot, következmények nélkül. Ilyenkor figyelve a részvevők aktivitását, mi vethetünk véget a játéknak. Versenyhelyzetben játszhatjuk úgy is, hogy aki téveszt, az kiesik a játékból. A győztes az, aki a legtöbb utasítást hajtja végre hibátlanul.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicsérjük meg a játékosokat, köszönjük meg a részvételt. Kérdezzük meg, hogy hogyan érezték magukat, és ki érzi úgy, hogy ismereti erősödtek a játék során.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ezt a játékot játszhatjuk úgy is, hogy mindegyik gyermeknél a kedvenc plüssjátéka van és azokkal végzi a feladatot. Pl.: Tedd a játékot a székre! Tedd a játékot a szék alá! Tedd a szék mellé! stb.
A játékvezető speciális feladatai: Figyelmeztetni kell a gyerekeket, hogy ne egymást nézzék a feladat megoldása közben, hanem gondolkodva, saját elhatározás szerint döntsenek.
Egyéb/megjegyzés: A játékot a gyermekek nagyon kedvelik, főleg amikor kedvenc plüsseikkel játszhatják.
A játékot lejegyezte: Rózsa Anikó Éva