JÁTÉKRA FEL!

Szalókiné Csibi Éva: Ponyvás számolóverseny

  1. A játék neve, címe: Ponyvás számolóverseny
  2. A játék pedagógiai célja: Fejszámolás játékos gyakorlása 20-as számkörbe, összeadás, kivonás megszerettetése. Célcsoportunk 6-7 éves gyerekek. A játék a matematika megszerettetését célozza meg. Tanuljunk vidáman, önfeledten.
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Mechanikai baleset esélye gyakorlatilag nincs. A játékosság megőrzése cél, a tanulás mellett. Önkéntes alapon kudarc élmény nélkül kell levezetni. Lehetőségtől függően mindkét játékost dicsérettel látjuk el a párbaj végén. A számolás örömének erősítése a legfőbb cél.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: ponyva, művelettel ellátott fejpánt
  12. Technikai igény: –
  13. Az előkészítés feladatai: ponyvát felfüggeszteni, fejpántok kiosztása
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Fejpánt kiosztása.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Párbajozni fogunk, de most a fegyverünk a tudásunk. A fürgébb észjárású, a többet gyakorló csapattag magához vonja az ellenfelét.
  17. A játék menete, játékszabályok: Két csapatra osztjuk a csoportunkat, majd egy takarót kifeszítve, leguggolnak a takaró két oldalán. Az előre kiosztott fejpántot a homlokára húzza, a csapattagok által kiválasztott játékos. Majd a takaró mellett, vár a ponyva leengedésére mindkét játékos, ezután meglátva a másik párbajtag műveletét gyors számolással aki hamarabb mondja ki a helyes eredményt az viszi saját térfelére az ellenfelét. Az a csapat nyer, aki át tudja " számolni" a másik csapat versenyzőit. Csupán a helyes eredmény viszi az ellenfelét a saját térfelére.
  18. A játék lezárása: Az a csapat győz, aki több, vagy minden ellenfél játékost át tud vinni saját térfelére. Gratulálunk minden kis fejszámolónak aki részt vett a játékban. Megbeszéljük, hogy gyorsabbak, okosabbak lettünk a játék alatt.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Jutalmul matricát választhat miden bátor párbajozó.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ez a játék nagyon hasonlít a számháborúra, kicsit több tudást feltételezve. Szabadtéri játékként is el tudom képzelni, ahol a testmozgás is nyereség a játékos számára.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A tudás, a stratégia fontos kelléke a játéknak ezért kiemeljük, hogy a játék egy szélesebb számolási készséget eredményez.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Szalókiné Csibi Éva