JÁTÉKRA FEL!

Pisch Róbertné: Dunai Horgászok

  1. A játék neve, címe: Dunai Horgászok
  2. A játék pedagógiai célja: -gyors reagálás, helyzetfelismerés -taktikai gondolkodás -célszerű mozgásválasz megtalálása a döntéshelyzetek során
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: -sporteszközök, sportszerek eltávolítása a játéktérről -szabályok ismertetése
  6. Résztvevők száma: 30+
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: megkülönböztető mezek
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: -mezek előkészítése -fogó kiválasztása
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: – mezek előkészítése – a történet eljátszása
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kerettörténetet szoktam mesélni pl.: A Dunában úszkálnak a halak, egyik parttól a másikig. A horgászok halat szeretnének fogni például a karácsonyi ebédhez, lehetőleg minél többet, hiszen nagy a család, sok vendéget várnak. Sorra fogják ki a halakat a Dunából. Akit kifogtak, abból horgász lesz. Ha már nagyon sok a horgász, csónakba szállnak és lehalásszák a maradékot..
  17. A játék menete, játékszabályok: Egy teremben kijelölünk egy 10 m széles sávot. (Tornateremben az oldalvonalak által behatárolt terület pont alkalmas erre). Választunk 1 tanulót, ő lesz a fogó, s elhelyezkedik ebben a sávban. Megkülönböztető mez rajta. A többiek az oldalvonalon állnak, sípszóra megpróbálnak átfutni a másik oldalvonalra, úgy, hogy a fogó ne tudja közben megfogni őket. Akit megfogott, az fogó lesz, felvesz egy mezt. Addig futnak egyik oldalvonaltól a másikig, amíg a gyerekek felét meg nem fogják. Attól kezdve a fogók már csak pókjárásban és rákjárásban közlekedhetnek, s foghatják meg társaikat, mindaddig, amíg mindenkit el nem kapnak. Ha már átlépték az oldalvonalat, vissza már nem mehetnek,csak előrefelé.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, amikor mindenkit megfogtak. Igazán sikeres napjuk volt a horgászoknak, hiszen rengeteg halat tudtak kifogni. Lesz bőven halétel a karácsonyi asztalon.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: -Minden gyereket meg szoktam dicsérni -Akiket a legvégén fogtak meg, meg szoktuk tapsolni -Ilyenkor szoktam elmondani a játék során tapasztalt dolgokat (pl.: sokan felálltak, nem pókjárásban közlekedtek stb.)
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A "csónakba szállást", ill. pókjárásban, rákjárásban közlekedést a játék során már én találtam ki. Egyrészt azért, hogy megnehezítsem a fogók dolgát, hiszen ők akkor már sokkal többen vannak, másrészt azért, hogy a menekülőknek lehetőséget biztosítsak a menekülésre.
  21. A játékvezető speciális feladatai: -mindig az oldalvonal mögött álljanak a sípszó előtt a menekülők -akit megfognak rögtön vegyen fel egy mezt -megvárni azokat, akiket megfogtak, hogy mezt vegyenek fel, s a megfelelő helyen helyezkedjenek el -ha pókjárásban, rákjárásban kell közlekedniük, ne álljanak fel azért, hogy megfogják társaikat
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Pisch Róbertné