JÁTÉKRA FEL!

Pintér Gáborné Balogh Zsuzsanna: Bagoly mondja…

  1. A játék neve, címe: Bagoly mondja…
  2. A játék pedagógiai célja: Térérzékelés, irányok gyakorlása, testséma fejlesztése, a két testfél integrálása.
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+,7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Ha tanteremben játszák, akkor lehet a padokat, székeket és a tanszereket is bevonni a játékba, de a szabadban is játszható kellékek nélkül is.
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Ha tanteremben játszák, akkor úgy elhelyezni a padokat és a székeket, hogy kényelmesen elférjenek a gyerekek.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Ráhangoló beszélgetéssel, mondókázással, később meg játékvezetőként.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: https://hu.wikipedia.org/wiki/Macskabagoly – „Milyen állat hangját hallottad? (Bagoly.) Utánozzuk a bagoly hangját! Képzeljétek el, hogy egy mesebeli erdőben vagyunk, ahol most kis baglyokká válunk. Most hoztam nektek egy kis mondókát, aminek a segítségével könnyebben azonosulni tudunk az új szerepünkkel.” Ráhangoló mondóka: Baglyocska hunyorog, Fatönkön kuporog, Nagy fejét forgatja, Hol erre, hol arra. Izeg-mozog, toporog, Tipi, topi, top, top, top! (Elmondjuk háromszor, közben el is mutogatjuk.) Folytassuk azzal a játékunkat, hogy és leszek a bagoly mama, ti továbbra is a kis baglyok maradtok. Csak nekem szabad szót fogadni! Van egy olyan gonosz varázsló, aki képes az én bőrömbe bújni, próbál titeket a hatalmába keríteni. Ez úgy sikerül neki, ha azt teszitek, amit mond, tehát, ha nem hallgattok rám. Nagyon füleljetek! Az lehet a következő játékban a bagoly mama vagy bagoly papa, aki a játék végén a legjobban fülelő lesz.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékvezető (bagoly) folyamatosan mondja az utasításokat, figyelve, hogy ki mennyire ügyes. Utasítások (Lehet mutatni is a bagoly mamának ezeket, hátha valaki beugrik a csőbe.)pl. Guggolj le! ;Bagoly mondja: Tedd fel a bal kezed! ;Ülj le a székedre! ;Bagoly mondja: Fogd meg a bal kezeddel a jobb füledet! ; Takard el a jobb kezeddel a bal szemedet!; Állj a pad jobb oldalához!; Bagoly mondja: Tapsolj egyet! stb. Ezek az utasítások függnek a csoport összetételétől, tudásától. Ha valaki nem a bagolynak fogad szót, akkor kiesik a játékból, sikerült a varázslónak a hatalmába keríteni, ekkor leül a játékos a székére.
  18. A játék lezárása: Vagy addig játszható míg 3 vagy 1 játékos marad. Ennyi bagolyfióka marad meg a bagoly mamának.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megtapsoljuk, aki vagy akik a végén maradnak és kap egy mosolygós jelet a kincses füzetébe vagy lehet ő a következő játékvezető.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Az utasítások bonyolításával vagy más eszközök bevonásával.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Figyelni a becsületességre és egyre jobban bonyolítani az utasításokat.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Pintér Gáborné Balogh Zsuzsanna