JÁTÉKRA FEL!

Péli Andrea: Szorzótáblakirály

  1. A játék neve, címe: Szorzótáblakirály
  2. A játék pedagógiai célja: A szorzótábla játékos gyakorlása, ismétlése
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Általános biztonsági intézkedések
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Egyszerű kartonpapír.
  12. Technikai igény: Négyzet alakú karton egyik oldalára írt szorzások.
  13. Az előkészítés feladatai: Szorzások kirakása asztalra, írással lefelé.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Lehetséges.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kettő vagy több játékos ül az asztal körül, ahol lefelé fordított kártyákkal együtt várják a játék kezdetét. Játékvezető kezdetben a tanár. Ha már van olyan játékos, aki a szükséges tudással rendelkezik, akkor ő is lehet játékvezető. Így törekszik mindenki arra, hogy a „ tudást „ minél hamarabb elsajátítsa, hiszen nagyon szeretnek a gyerekek játékvezetők lenni.
  17. A játék menete, játékszabályok: A kártyákon a már tanult szorzótáblák találhatók.( Folyamatosan bővíthető a tanult szorzótáblákkal a játék.) Kettő vagy több játékos játszik. A játékvezető figyeli, hogy jók-e a szorzatok. A játékosok egymás után húznak fel egy-egy szorzókártyát, felolvassák hangosan a szorzást és a helyes szorzatot is megmondják. Minden résztvevő figyeli, hogy helyes-e a szorzat. Ha helyes a szorzat, akkor a játékos megtarthatja a kártyát. Ha nem, akkor szorzással felfelé a játékos maga mellé rakja, és a játék végén ismét próbálkozhat. Ha akkor sem megy, akkor az ellenfél is megmondhatja a helyes szorzatot. Ebben az esetben az ellenfélé lesz a kártya.
  18. A játék lezárása: A játék akkor ér véget, ha elfogy a lefelé fordított kártyalap. Nyertes az a játékos, akinek több olyan kártyalap van a kezében, ahol helyes szorzatot közölt.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A győztes játékos lesz az adott napon a szorzótábla királya. Viselheti az erre a célra készített koronát vagy kitűzőt.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Korosztálynak, tananyagnak megfelelően lehetséges a játékot osztásokkal vagy egyéb matematikai műveletekkel játszani.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Speciális feladata nincs, de a játék során megfigyelheti, hogy ki milyen „úton” halad a tananyag elsajátításával, hol van szükség több gyakorlásra.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekek észre sem veszik, hogy játék közben gyakorolnak, ismételnek, tanulnak.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Péli Andrea