JÁTÉKRA FEL!

Pánczél-Nagy Éva Anna: Alagútas labda csata

  1. A játék neve, címe: Alagútas labda csata
  2. A játék pedagógiai célja: Mozgásfejlesztés, a munkatempó fokozására ösztönzés, inspiráció csapatmunkára
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Nagyobb szabad, bútormentes terület biztosítása. Tanulókon megfelelő, a testnevelés órákon szokványos öltözet. Tanulók figyelmét felhívni arra, hogy fokozottan figyeljenek egymásra.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: 1 db (gumi)labda
  12. Technikai igény: Célszerű a játék igazságos levezetéséhez egy nagy átmérőjű felfestett kör a játéktéren. Ha ez nem áll rendelkezésre, a kör kirakható pl. kötélből is.
  13. Az előkészítés feladatai: Csapatok kialakítása, pálya felrajzolása/kijelölése, labda elhelyezése a kör közepén
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A résztvevők kialakíthatják önállóan a csapatokat (a csapatkapitányok közös kiválasztását követően).
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A csapatoknak el kell foglalni a helyüket a kijelölt kör vonalán egymással szemben, a játékszabályt meg kell ismerniük.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek a körvonalon állva 4 csapatot alkotnak. A csapattársak a kapitány mögött sorakoznak fel, mindenkinek terpeszállásban kell állnia. A csapatokból a leghátul állók kezdik a játékot. A játékvezető jeladását követen egy teljes kört futnak. Amikor visszaérnek a saját csapatukhoz, a csapattagok terpeszállásban lévő lábaik alatt átbújnak, és a kör közepén lévő labdát megpróbálják megszerezni. Az a csapat, amelyik megszerzi a labdát, 1 pontot kap. A leghátul álló, futást/bújást elvégző csapattag ezután a csoport sorának elejére áll.
  18. A játék lezárása: A játék addig tart, amíg minden csapattag futott legalább egyszer.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dícsérjük meg a játékosokat, kiemelve a győztes csapatot. Buzdítsuk a játékosokat az egymásnak való szurkolásra!
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játék nehezíthető, ha a terpeszállásban lévő játékosoknak közösen egy nagyobb tárgyat kell tartani a fejük felett. Nehezítés, ha a játékterületet jelentő kör átmérőjét megnöveljük. Nehezített a pálya, ha a körvonalon belüli „mászás” során szlalomban kell eljutni a labdáig. Kevésbé balesetveszélyes a játék, ha a labdához vezető utat szőnyeggel borítjuk. 🙂
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játék igazsságossága érdekében figyelni kell, hogy a labda mindig középen legyen.
  22. Egyéb/megjegyzés: A játékot az interneten találtam, de osztályommal először játszottuk testnevelés órán. Nagyon élvezték. A képeket emailben küldtem Szabolcsnak. Köszönöm!
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Pánczél-Nagy Éva Anna