A játék neve, címe: Vigyázz a vízre,ne öntsd magadra!
A játék pedagógiai célja: A szem fixációs működése. Egyensúlyérzék fejlesztése,vonalkövetés. Szem-kéz-láb koordinált működése.
A játék jellege: Bizalmi
A baleseti kockázat szintje: közepes
Szükséges biztonsági intézkedések: Oda kell figyelni egymásra, a szabályokra,hogy minél kevesebb víz lötyögjön ki a pohárból.
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,
Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
Eszközigény: poharak és víz
Technikai igény: Pohár minden játékosnak.
Az előkészítés feladatai: Poharak előkészítése,víz biztosítása,gyerekek helyének megjelölése.
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Segíthetnek,hogy hoznak vizet.
A játék megnyitása, nyitánya: A gyerekek leülnek a szőnyegre. Megfigyelik,hogy mit hoztam nekik,elmondom a játékszabályokat.
A játék menete, játékszabályok:A gyermekeknek egy vonalon egyensúlyozva kell végigmennie kezükben egy pohár vízzel úgy,hogy az ne lötyögjön ki. Amikor már egyenes vonalon többször próbálkoztak, végigmehetnek úgy,hogy átlépnek egy kislabdát. Lehet versenyezni is,kinek csöppen ki a poharából kevesebb víz.
A játék lezárása: Megdicsérem őket,mert kitartóan és jól végig csinálták a feladatot
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Mindenki dicséretben részesül,aki jól tud egyensúlyozni és akinek nem folyik ki a víz a poharából. A legügyesebb lesz az aranyérmes.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Először érdemes csak kettesével játszani, utána pedig többen verseny formájában. Ha jól megy az egyensúlyozás a vonalon,akkor lehet akár padon is. Lehet több olyan játékot játszani,ami fejleszti az egyensúlyérzéket. Pl:hintázás
A játékvezető speciális feladatai: Segíteni kell, kicsit irányítani, bátorítani, dicsérni. Ha valakinek kifolyik egy kis víz, azért még tovább mehet, jó,ha végig megy a vonalon, nem adja fel.
Egyéb/megjegyzés: Csapatokban legjobb ezt a játékot játszani.
A játékot lejegyezte: Páll Matild Emőke