JÁTÉKRA FEL!

Nyúzóné Varga Anette: Asztali foci (csocsó)

A játék neve, címe: Asztali foci (csocsó)

A játék pedagógiai célja: A résztvevők megismerjék a játék szabályait, csapatszellem, össze dolgozás fontosságának ismerete.

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: A váltó játékosok figyelmének felhívása a megfelelő távolságtartásra. Az asztalnál versenyző játékosok figyelmének felhívása az esetleges labda kirepülésének veszélyére.

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,

Résztvevők életkora: 10 évtől idősebb

Játékidő: 10-15 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni

Eszközigény: csocsó asztal, labda

Technikai igény: sima, sík alapterület

Az előkészítés feladatai: Rendezzétek be a helyszínt, hogy középen legyen a csocsóasztal. Legalább 2 méterre álljanak, vagy üljenek a szurkolók.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játék előtt egy közös foglalkozáson a résztvevő csapatok névtáblát készítenek maguknak. Azt a nevet írják rá, ahogy szeretnék, hogy a társaik szólítsák őket. Fontos, hogy olvasható legyen a név.

A játék megnyitása, nyitánya: A játék előtt minden résztvevő/csapat bemutatkozik. . Ezt követően ismertetem a játékszabályokat.

A játék menete, játékszabályok:A játékosok/csapatok középen, a csocsóasztal mellett állnak. Én biztonságos távolságról irányítom a játékot.

• Csapat neve? (A játékosok/csapat válaszol). • Zseton feldobással eldöntjük a kezdés jogát. • Minden gól után középkezdés, a gólt szerző csapat kezd. • 10 gólig tart egy meccs. • Következő játékban a nyertes csapat újra játszik. • A kupát 3 nyert játék után ítéljük oda.

A játék lezárása: • Célom a versenyhelyzet fokozása volt. A vesztes csapatok kiesnek a játékból. • A játéknak akkor van vége, ha egy csapat 3 meccset nyert meg.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Minden játékban részt vevő játékosost megdicsértem, megköszöntem a részvételt. Megkérdeztem, hogy hogyan érezték magukat, milyen tapasztalatokat szereztek.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játékok 1-1 fő is játszhatja, így sokkal izgalmasabb a meccs.

A játékvezető speciális feladatai: A szabályokat fokozatosan ismertettem. Ügyeltem a biztonságos távolság megtartására. Folyamatosan figyeltem a játékosok fizikai és lelki biztonságára is!

Egyéb/megjegyzés: A gyerekek nagyon szeretnek csocsózni, élvezték a közös játékot, versenyt!

A játékot lejegyezte: Nyúzóné Varga Anette