JÁTÉKRA FEL!

Návay Katalin: Zászlószerzés

A játék neve, címe: Zászlószerzés

A játék pedagógiai célja: együttműködési készség,ügyesség fejlesztése

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: közepes

Szükséges biztonsági intézkedések: A játéktér teljes kiürítése

Résztvevők száma: 8-14 fő, 15-20 fő,

Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye

Eszközigény: jelölő mezek, zászlónak megfelelő tárgy (másik színű mez,rongylabda stb…)

Az előkészítéshez szükséges idő: Nem szükséges előkészület

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Pl.: páros fogójáték -a kialakult párok közül az egyik mez vesz fel,így a két csapat

A játék megnyitása, nyitánya: A zászlószerző játékhoz választunk 2 csapatot. Az egyik csapat jelölő mezt vesz fel. A játékban 2 csapat harcol egymás ellen (itt nevet is választhatnak) és a cél az ellenfél zászlójának megszerzése.

A játék menete, játékszabályok:A 2 csapat a játéktéren egymással szemben állnak fel. A saját térfélen, az alapvonalon kívül helyezkedik el a csapat zászlója, amit az ellenfél csapatának meg kell szerezni. A csapatok a saját térfelükön védettek. Ha átlépnek az ellenfél térfelére,ott a másik csapat játkosa megfoghatja őket. Akit megfogtak,le kell ülnie,de egy csapattársa vállérintéssel kimentheti őt,így újra futhat a játékos. Ha zászlót megszerző játékosnak sikerül visszafutnia a saját térfelére, 1 pontot kapnak. Ha közben az ellenfél játékosa megfogja őt,a zászlót vissza kell vinni az eredeti helyére és a játék onnan folytatődik tovább.

A játék lezárása: Ha az egyik csapatnak sikerül áthozni a zászlót a saját térfelére, csatát nyer. Ha 5 csatát nyer,megnyeri a háborút is.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén kiemeljük az ügyes,jó dolgokat és megbeszéljük azokat a jó döntéseket, hibákat -támadási,védekezési,strtégiai – ami miatt nyert vagy vesztett a csapat.

A játékvezető speciális feladatai: Olyan feladatokra kell figyelni a játékvezetőnek,amit egy csapat-, vagy labdajátéknál is figyel: szabálytalanságok,pontszerzés stb.

A játékot lejegyezte: Návay Katalin