A játék neve, címe: Kútba estem.
A játék pedagógiai célja: Számlálás gyakorlása, baráti kapcsolatok elmélyítése.
A játék jellege: egyuttmukodesi
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: A játék kezdete előtt a játéktér szabaddá tétele, a játékok elrakása. A kútból való kihúzáskor a hátraesésre való figyelemfelhívás.
Résztvevők száma: 8-14 fő,
Résztvevők életkora: 5+
Játékidő: 5-10 perc
Helyszín: barhol
Helyigény: kor
Eszközigény: Karika.
Technikai igény: Nincs technikai igény.
Az előkészítés feladatai: A helyszínen rendrakás, hogy a karika körül tágas körben el tudjanak helyezkedni /állni/ a gyerekek.
Az előkészítéshez szükséges idő:0-5
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Rendrakás.
A játék megnyitása, nyitánya: A játék nevének –Kútba estem-közlése, majd a játékszabály elmondása. A hány méterre kérdésre csak 10-ig lehet számot mondani. Figyeljenek arra, hogy mindenkinek a neve legyen említve, mondva, mindenki sorra kerüljön.
A játék menete, játékszabályok:A választott helyszínen a gyerekek tágas körben helyezkednek el. A kör közepére egy karikát teszünk a földre, amely a kutat jelképezi. Egy kiszámolóval kiválasztjuk, hogy ki ugorjon a kútba. A kútban lévő gyerek leguggol és azt mondja: kútba estem! A körben álló gyerekek megkérdezik: hány méterre? A kútba esett egy számot mondva feleli, hogy hány méterre. A körben álló gyerekek annyit tapsolnak, amennyit a kútba esett mondott. Ezután megkérdezik a körben álló gyerekek, hogy ki húzzon ki? Akinek a nevét mondja a karikában guggoló/kútba esett, az odamegy a karika széléhez és két kézzel kihúzza a kútban lévőt. Ezután helyet cserélnek, aki húzta a társát az ugrik a kútba és kezdődik elölről a játék: Kútba estem!
A játék lezárása: Addig játszhatnak, amíg élményt jelent a gyerekek számára.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A gyerekek dicsérete /ügyesen számoltál/számoltatok/ a játék során és a végén egyaránt történik.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 10-nél nagyobb számot is lehet mondani, tízesével 100-ig.
A játékvezető speciális feladatai: A játékszabályok fokozatos ismertetése, valamint a gyerekek biztonságának figyelemmel kísérése. A számlálás helyességének ellenőrzése, az érdeklődés fenntartása.
A játékot lejegyezte: Nagyné Deme Ágnes