JÁTÉKRA FEL!

Nagy Tiborné: Üvöltő farkas barikat fog A Fuss és üvölts ! játék a csoportomra módosított kerettörténettel.

  1. A játék neve, címe: Üvöltő farkas barikat fog A Fuss és üvölts ! játék a csoportomra módosított kerettörténettel.
  2. A játék pedagógiai célja: mozgás és játékigény felkeltése, fizikai kitartás fejlesztése
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A játék színhelyének akadálymentesítése, ha szűkséges.
  6. Résztvevők száma: 8-14,15-20,21-30
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Az alapjátékhoz nem kell kellék. Nehezített változatokhoz használható pl: labda, kendő, karika stb.
  12. Technikai igény: Nincs
  13. Az előkészítés feladatai: A kijelölt játéktérről a mozgást akadályozó tárgyak eltávolítása, ha van ilyen
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékszabályok ismertetése előtt közösen végezzük.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játékosok a játékvezető közelében körbe tömörülve hallgatják meg a kerettörténetet és a játékszabályokat. A játék alatt a kijelölt játéktéren a megbeszélt szabályok szerint mozoghatnak. Kerettörténet: A réten békésen legelnek, szaladgálnak a báránykák, amikor jön a farkas üvöltve, hogy elfogja őket. A farkas csk addig tudja megfogni a bárányokat, amíg egx nagy lélegzettel üvölteni tud.,utána elfogy az ereje. ( Kisgyerekekkel ki is próbáljuk : mély levegővétel és farkasüvöltés, amíg a levegőnk tart.)
  17. A játék menete, játékszabályok: A bárányok a játéktéren szaladgálnak, és menekülnek a farkas elől amikor az üvölteni kezd. A jelentkezők közül farkast választunk, aki a játéktér középtáján helyezkedik el. Mély levegővétel után hangos üvöltéssel rohanvaminél több bárányt igyekszik megfogni.Csak addig kergetheti a barikat, amíg kitart a levegője és üvölteni tud.Ekkor vége a játéknak. Akit a farkas megfogott kiáll a megbeszélt helyre.
  18. A játék lezárása: Játék után megszámoljuk az elfogott játékosokat. Többször játszottuk le így lehetőség volt összehasonlítani, milyen ügyesek voltak a farkasok.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A többszöri lejátszás után megbeszélhetjük: Ki volt a legügyesebb farkas? Volt-e olyan fürge bari akit egy farkas sem kapott el? Megtapsoljuk őket. Megbeszéljük, hogy mi volt jó vagy nehéz a játékban.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Néhány játék lejátszása után a bárányoknak egy lábon ugrálva kellett menekülni.. Nehezíthető a menekülés, ha valamilyen eszközzel kell haladni pl. labdavezetés, kendő magasra emelés stb.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Balesetveszélyre felhívni a gyerekek figyelmét: futás közben összeütközések elkerülése.
  22. Egyéb/megjegyzés: A játékot erdei iskolában játszottuk le. A hazautazás előtt, amikor legnagyobb élményeinket gyűjtöttük össze több gyerek is ezt a játékot emelte ki, amikor legjobban érezte magát. Hát ezért érdemes volt! Én is köszönöm!
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Nagy Tiborné