JÁTÉKRA FEL!

Molnárné Baranyai Éva: Számbújócska

  1. A játék neve, címe: Számbújócska
  2. A játék pedagógiai célja: Emlékezet- figyelemfejlesztés, együttműködés fejlesztése, a tanult ismeretek felidézése, ismétlése, gyakorlása
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: nincs
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: kártyák, lapok, írószer
  12. Technikai igény: nincs szükség különleges eszközökre
  13. Az előkészítés feladatai: A gyakorolni kívánt feladatok felírása egy kártyalapra, melyet a tanterem különböző pontján elhelyezünk úgy, hogy a gyerekeknek ne okozzon túl nagy nehézséget a megtalálás, de olyan helyre tegyük, ahol láthatják. A feladatkártyák száma több legyen, mint a párok száma.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: ne vonjuk be a játékosokat.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kerettörténet: Kobaktörő mester, számkirály palotája felé sétálva elvesztette a feljegyzéseit. Segítsetek megtalálni!
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékot párban fogjátok játszani. A tanteremben meglelitek az elvesztett feladatkártyákat. Meg kell találnotok azokat, de hozzányúlni, máshova tenni tilos! Nézd meg és jegyezd meg! Siess a párodhoz és súgd meg neki, amit a kártyán láttál! A társad írja le a lapra és számolja ki a feladatot! Míg ő számol,Te már keresheted is a következő kártyát! Az a páros győz, akiknek több jó megoldása van. A keresésre 2 perc áll rendelkezésetekre.
  18. A játék lezárása: Ellenőrizzük a megtalált feladatok megoldását.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A legtöbb jó megoldást adó páros tapsot érdemel, vagy az osztály szokásához igazodó jutalmat. / piros pont, arany tallér stb/ A gyerekek a 3 színes módszerrel értékelhetik a játékot, illetve munkájukat.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játékot az angol szavak felidézésére, memorizálására is lehet alkalmazni. Nyelvtanból a helyesírás gyakorlására
  21. A játékvezető speciális feladatai: nincs
  22. Egyéb/megjegyzés: Szeptemberben az év eleji ismétlésnél fogjuk játszani 1000-es számkörben.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Molnárné Baranyai Éva