JÁTÉKRA FEL!

Mezeyné Szennyai Judit: Mocsárjárás

  1. A játék neve, címe: Mocsárjárás
  2. A játék pedagógiai célja: Figyelem, együttműködő képesség, versenyszellem, kitartás, egyensúly érzék, nagy mozgás, ügyesség fejlesztése. Szabálytudat erősítése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A játékot akadályozó, balesetet előidéző eszközök: asztalok, székek elpakolása. Felhívom a játékosok figyelmét, hogy a játék során használt "falapokat" olyan távolságra tegyék, ahol még biztonságosan rá lehet lépni.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: "Falapok", plüssök
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Szabad, üres tér biztosítása-csoportszoba, tornaterem-. Falapok elhelyezése a mocsárban. Plüssök elhelyezése a mocsár túloldalán. Csapatok beosztása. Játékszabály ismertetése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Székek pakolásában segítségnyújtás.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A gyerekek 2X2-es párban egymás mögött állnak a mocsárban elhelyezett 3 db falap mögött. Elmondom a játékszabályt.
  17. A játék menete, játékszabályok: Elmondom a játékszabályt. Rajtra 2-2 gyermek versenyzik. Amelyik párosnak sikerül először a mocsáron keresztül átjutni a túlsó partra és megszerezni az ott található plüsslovat, az a páros győz. Ehhez 3-3 falap áll rendelkezésükre. Első alkalommal hagyom, hogy rájönnek-e, hogy tudnak 3 lap segítségével átkelni a túlpartra? Vagyis, hogy a hátsó gyermek mindig előreadja a hátsó szabadon maradt lapot. Ha erre rájönnek, tudatosítjuk minden résztvevővel. Aki mellélép-leesik a lapról-. az sajnos beleesett a mocsárba és a kezdővonalról indulhat újra.
  18. A játék lezárása: Addig játszuk amíg minden gyermek részt vett a játékban aki szeretne. A játék továbbfolytatására javaslattétel:játék a megszerzett plüssökkel.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Kiemelten megdicsérem azokat a gyerekeket akik ügyeltek a játékszabályok betartására, együttműködtek a társaikkal. Felajánlom a játék másik napon való ismétlését ha ezt igénylik.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 2-2 gyermek helyett, a gyermekek ill. a lapok számának növelése. Kettő csapatra osztom a csoportot, és a kettő csapat versenyzik egymással, így az együttműködési, alkalmazkodási készség még jobban fejlődik.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játékszabályok folyamatos ismétlése, mert a játék hevében hajlamosabbak megfeledkezni róla. A szabályok betartatása a játék tisztasága érdekében.
  22. Egyéb/megjegyzés: A két csapatra osztott játéknál az együttműködés még nem ment zökkenőmentesen. Több gyermek is rögtön rájött, hogy az utolsó lap előre juttatásával tudnak előre haladni, hamar rájöttek arra is, hogy ha távolabb teszik le a lapokat, jobban haladnak, igaz születtek extrém távolságok is, amikor mocsárba esés lett a vége, de mindenki a hibáiból tanul, így ők is! Nagyon élvezik a játékot!!!!
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Mezeyné Szennyai Judit