JÁTÉKRA FEL!

Mészáros Eszter: Cipőcske húzó!

  1. A játék neve, címe: Cipőcske húzó!
  2. A játék pedagógiai célja: Szociális képességek fejlesztése
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Játékok, tárgyak elpakolása a szőnyegről, ahol a játék zajlik!
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Nagy méretű takaró.
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Kéznél legyen a takaró
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei:
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Közös játékra buzdítás! Mivel óvodásokkal játszom elég a pedagógus szóbeli motiválása. Ebben az esetben sokat segített,hogy Erik nevű kisfiút érdeklődését keltettem fel elsőként, hiszen ő a csoport "vezetője" a többi gyermek szó nélkül követte őt.
  17. A játék menete, játékszabályok: Körbe ülünk a szőnyegen. Minden kisgyermek leveszi a jobb cipőjét és bedugja a kör közepén lévő takaró alá. Csoportom összetétele vegyes korosztály ( 3-7 évesek) így a differenciálás szükséges volt ,hogy minden kisgyermeknek fen tudjam tartani az érdeklődését és sikerélménye is legyen. Egy kedves kis dal éneklése közben ki kell húzni egy gyermeknek egy cipőt „Cipő, cipő, cipőcske, gyere elő cipőcske!”. A nagycsoportosoknak egy színt kellett mondani azzal a kezdőbetűvel , akinek a cipőjét kihúzta ( Nóra- narancssárga, Robi-rózsaszín…). A kicsinek a kihúzott cipő tulajdonosának a nevét kellett „csak” megmondani. A második körben, a nagyoknak a cipő tulajdonos keresztnevének kezdőbetűjével egy tárgyat kellett mondani, a kicsinek pedig a cipőtulajdonos jelét kellett mondani. Akinek nem megy a feladat, annak az óvónő által kijelölt kisgyermek, a fülébe súghatja a megoldást, ő pedig hangosan elmondja. Ennek a játéknak a célja a közös játék öröme ( sok más mellett) vesztes-nyertes nincs!!!
  18. A játék lezárása: A játék akkor fejeződik be ,ha elfogynak a cipők a takaró alól. Ezután lehet új szabályokkal új kört kezdeni, amíg a gyerekek motiváltak.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Minden cipő húzást követő helyes válasz, szóbeli dicséret, taps követ.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Személyes tárgyakat is berakhatnak a takaró alá ( pl.: sajkájuk, alvókájuk…..)
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés: Az igazság az,hogy nem léptem ki a komfort zónámból és ezt a játékot immár 14 éve játszom a gyerekekkel, mindig egy kicsit "másként". Mivel személy szerint imádom ezt a játékot a gyermekek is mindig örömmel játszák, átveszik az én lelkesedésemet és ez elengedhetetlen egy sikeres játékhoz.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Mészáros Eszter, (eszter@meszarosandras.com)