JÁTÉKRA FEL!

Mészáros Edit Csilla: A gólya és a békák

  1. A játék neve, címe: A gólya és a békák
  2. A játék pedagógiai célja: A gyermekek mozgáskoordinációjának, társas kapcsolatainak fejlesztése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a gyermekek figyelmét arra, hogy békaugrás közben figyeljenek, nehogy összekoccanjon a fejük.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Gólya fejdísz, zöld pólók, kréta, pléd
  12. Technikai igény: –
  13. Az előkészítés feladatai: Leterítem a plédet (megrajzolom a nagy kört) a rendelkezésemre álló tér közepére. A gólya fejdísz és a zöld pólók előkészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játék előtt egy másik foglalkozáson a gyermekekkel megismertük és gyakoroltuk a gólya járást és békaugrást.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A gólyafejdíszt előveszem és a Hosszú lábú gólya című mondókára kiszámoljuk a játékosok közül ki lesz a gólya. Ráadom a gólyafejdíszt a többiekre a zöld pólót, ők lesznek a békák.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gólya beáll a pléd (kör) közepére, ő lesz a fogó. A békák a kör szélén guggolnak le, és együtt számolunk el hangosan 3-ig. Erre a gólya elindul, hogy megfogjon valakit. A pléden kívül azonban csak gólya járással járhat. A többiek pedig guggolva, békaugrásban menekülhetnek. Ha a gólya valakit elkap, azt beviszi a plédre. Ám ha két gyermek megfogja egymás kezét és párban ugrálnak, nem lehet őket megfogni. Ha elengedik egymás kezét vagy valaki nem tud párt fogni magának, a gólya elkaphatja.
  18. A játék lezárása: Addig lehet játszani, amíg a gólya mindenkit a körbe visz vagy pl. 5 kis béka megfogásáig, utána másik gólyát választunk.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Az ügyes kis gólyák például egy békanyakláncot kapnak vagy más apróságot.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Az idősebb vagy ügyesebb gyermekek esetében a gólya 1 lábon ugrálva kaphatja el a békákat a pléden(körön) kívül. (Egyensúlyérzék fejlesztése)
  21. A játékvezető speciális feladatai: –
  22. Egyéb/megjegyzés: –
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Mészáros Edit Csilla, (edit.hanyecz@gmail.com)