JÁTÉKRA FEL!

Merczel Zoltánné: Tilos a „sz”!

  1. A játék neve, címe: Tilos a „sz”!
  2. A játék pedagógiai célja: Figyelem fejlesztés, csoport összekovácsolása, önfeledt játék.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: Székek.
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Terem berendezése. Padok szétpakolása. Székek körbe rakása,hogy kényelmesen elférjenek a gyerekek
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekek segítségével rendezem be a termet.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A mai találkozásunk első játékában egy gonosz várúrnő szerepébe bújok. A hatalmam korlátlan, én rendelkezem az alattvalóim életével. Nagyon figyelnetek kell arra hogyan beszéltek!
  17. A játék menete, játékszabályok: A gonosz várúrnő korlátlan hatalmát egy dolog csorbítja: nem tudja kiejteni tisztán a sz hangot. Minden emberre irigy aki tisztán beszél. A játék során a hét napjai soroljuk el . Akire a szerda és a szombat jut annak helyette valamilyen hangot kell kiadnia vagy mozdulatot kell csinálnia. Aki kimondja a neveket, vagy nem tudja folytatni a sort kiesik a játékból.
  18. A játék lezárása: Két tanuló maradhat győztes, nincs értelme a végtelenségig húzni a játékot. A játék lezárásaként kihirdetjük a győztest.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Jutalma a győzteseknek, hogy egy ismert és szeretett játékot ők vezetnek le.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Én nem veszek részt a játékban. A játékvezetőt , tehát a kezdő embert sorsoljuk. ( eszköztár megváltozik.) Előre bevesszük a szabályba , hogy két kör után változik a sorrend. Új játék: szólánc hagyományos szabállyal. Szókezdő hang, az előző szó utolsó hangja lesz. Azonban a szavakban tilos sz!
  21. A játékvezető speciális feladatai: Gyerekek összehívása, kellék igény , terem biztosítása, biztonságra figyelés, szabályok betartására ügyelés, lehetséges konfliktushelyzetek megelőzése, kezelése.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Merczel Zoltánné