JÁTÉKRA FEL!

Mercédesz Farkas: Báránykák az akolba!

A játék neve, címe: Báránykák az akolba!

A játék pedagógiai célja: Téri -tájékozódás, szem-kéz-láb koordináció, figyelem, gyors reagálóképesség, együttműködő képességek fejlesztése.

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a gyerekek figyelmét, hogy lehetőleg ne ütközzenek össze, figyeljenek egymásra.

Résztvevők száma: 8-14 fő, 15-20 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: Elsősorban beltérben játszható

Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye

Eszközigény: Fehér lufik (résztvevők számával megegyező darab), síp.

Az előkészítés feladatai: Lufik megrajzolása , terem átrendezése.

Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekekkel közösen átrendezzük a csoportszobát, hogy elegendő hely legyen a játékra. A lufibárányokat elhelyezzük az asztalok alá.

A játék megnyitása, nyitánya: A játék előzménye: játékbográcsolás közben juhásznak öltözve elmesélem a Csillagszemű juhász című mesét. Elmesélem a gyerekeknek, hogy a juhász legfontosabb segítőtársa a terelőkutya, aki segít összeterelni a nyájat. Most ők lesznek a terelőkutyusok.

A játék menete, játékszabályok:A lufi-bárányokat az asztalok alá helyezzük, ez lesz az akol. A csoportszoba másik felében lévő nagy szőnyeg pedig a legelő. Két rövid sípszóra a legelőre(szőnyegre) , egy hosszú sípszóra az akolba (az asztal alá) kell terelni a bárányokat. Csak négykézláb szabad közlekedni, és csak fejjel szabad terelni a lufit. Kézzel, lábbal tilos hozzáérni, illetve megfogni. Váltakozva hangzik el a rövid, vagy hosszú sípszó, aszerint kell a gyerekeknek terelgetni a lufit.

A játék lezárása: Beesteledett, minden bárányt az akolba kell terelni. Akkor van vége a játéknak, ha minden lufi az asztal alatt van.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem őket. kiemelem azokat, akik végig szabályosan játszottak. A játék végén mindenki hazavihet egy lufi-bárányt.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: -Nagycsoportos gyerekekkel már lehet úgy játszani, hogyha valaki hozzáér, megfogja a lufit, az kiesik. -2 csoportra bontva versenyjátékként. az a csapat nyer aki leghamarabb, a legtöbb bárányt tereli x helyre. – Izgalmasabbá tehető, ha van egy farkas, aki megpróbálja elragadni a bárányokat.

A játékvezető speciális feladatai: A kisebbeknek még gondot okozhat a szabály betartása, ezért őket folyamatosan figyelmeztetni kell.

Egyéb/megjegyzés: A gyerekek nagyon élvezték a játékot, többször el kellett játszani.

A játékot lejegyezte: Mercédesz Farkas